/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
XXX edycja targów

Drema - biznes wokół drewna

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2014-07-07


Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (16-19.09.2014r.) obchodzą niezwykłe święto - 30. jubileuszową edycję. Warto wspomnieć, że od 8 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będącym na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Tegorocznym wrześniowym targom DREMA towarzyszyć będą dwie imprezy branżowe: Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab. W jednym miejscu i czasie skumulowane zostaną więc najważniejsze firmy dla Polskiej branży meblowej. Łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych z Polski, Europy i Świata, sprawi że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta stanie się jeszcze bardziej przystępny.

Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyśle meblarskim.

Oprócz firm i przedstawicieli tych dziedzin, na Targach znaleźć można również ofertę z zakresu leśnictwa, szerokiej gamy chemii do drewna oraz biomasy.

Można tu spotkać nie tylko klienta końcowego czy dystrybutora, ale również kooperanta, dostawcę materiałów czy podzespołów potrzebnych do rozwoju i usprawnienia działania firmy.

Sąd konkursowy z początkiem lipca wyłonił listę produktów, które zostały nagrodzone  Złotym Medalem MTP na tegorocznych targach Drema:

Centrum obróbcze SIGMA ZMCentrum obróbcze SIGMA ZMFot. Fanum


Centrum obróbcze „SIGMA ZM”
FANUM Skorupski - Wójcik Sp.J., Wielopole Skrzyńskie

Sigma ZM to nowoczesne, sześcioosiowe centrum obróbcze o uniwersalnej konstrukcji, pozwalającej na prowadzenie wydajnej i bezpiecznej obróbki elementów graniakowych (przy zastosowaniu zasobnika elementów) lub płytowych, w tym nestingu. Na maszynie można również obrabiać bardzo skomplikowane bryły, np modele odlewnicze, formy itp. Każda obrabiarka wyposażona jest w autorski program VisioCNC do projektowania i optymalizacji produkcji.

System wymiany powierzchni gumowej walców EOS SleevsSystem wymiany powierzchni gumowej walców EOS SleevsFot. Ligum

System wymiany powierzchni gumowej walców EOS Sleevs
LIGUM Pol Sp. z o.o., Głogów

Rewolucyjny system wymiany powłoki gumowej, który zastępuje proces regeneracji walców. EOS Sleeves zapewnia okładziny klasy PREMIUM o znakomitej jakości powierzchni. Tuleje dostępne są z magazynu, z dostawą w ciągu 48h. System eliminuje potrzebę utrzymywania zapasów walców w zakładzie klienta, minimalizuje koszty logistyczne, ułatwia manipulację i przechowywanie tulei. EOS Sleeves to nie tylko produkt, to SYSTEM umożliwiający natychmiastową wymianę powłoki gumowej, zapewniający ciągłość pracy linii produkcyjnej.

Frez fugujący WhisperCut PLUSFrez fugujący WhisperCut PLUSFot. Leitz


Frez fugujący WhisperCut PLUS
LEITZ GmbH & Co. KG, Niemcy
Zgłaszający: LEITZ Polska sp. z o.o., Radomsko

Zastosowane ostrza diamentowe, które można pojedynczo wymieniać w razie uszkodzenia to cecha, która wyróżnia frezy WhisperCut PLUS na tle konkurencji, która oferuje  ostrza wlutowane na stałe. Dodatkową zaletą jest możliwość ponownego użycia korpusu po zużyciu ostrzy. WhisperCut PLUS posiada 10-cio krotną możliwość ostrzenia co dodatkowo czyni go narzędziem dla naprawdę wymagających.

Układ sterowania procesem suszenia drewna Ekopol 1Układ sterowania procesem suszenia drewna Ekopol 1Fot. Ekopol


Układ sterowania procesem suszenia drewna „Ekopol 1”
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Ekopol” Marzanna Kowalska Marek Kowalski Spółka Jawna, Nowy Sącz

Rozwój konstrukcji suszarni wymusił gruntowne przebudowanie systemu sterowania procesem. Podstawowe potrzeby to rozbudowany i elastyczny system pomiarowo-sterujący. Zapewnia to nowoczesny mikroprocesor Microchip® oraz wiele wejść pomiarowych o różnorodnych standardach. Aby zagwarantować sukces projektowi „Ekopol 1” zdecydowaliśmy się na współpracę badawczo projektową z Thodor Vanicek Electronic z Wiednia. W 21 wieku połączenie suszarni z internetem wydaje się niezbędne. Stąd możliwość kontroli pracy suszarni z komórki oraz raporty z suszenia wysyłane na e-mail suszarnika, a ewentualne awarie zgłaszane automatycznie w dziale utrzymania ruchu lub u producenta.

Pilarka modułowa Rema Fx-n Pilarka modułowa Rema Fx-n Fot. Rema


Pilarka modułowa Rema Fx-n
REMA S.A., Reszel

Nowa pilarka modułowa Rema Fx-n zaprojektowana została na bazie pilarki Rema F202, Rema F1, DMMS-40. Nowatorska technologia pozwala wprowadzić na rynek zasadniczo ulepszony produkt w niższej cenie. Nowy produkt charakteryzuje się unikalnymi właściwościami jakościowymi i właściwościami użytkowymi w porównania do produktów dostępnych obecnie na rynku. Zachowanie konkurencyjności cenowej stanowi odpowiedź na zidentyfikowane potrzeby oraz wymagania potencjalnych klientów. Rozbudowanie oferty produktowej o pilarkę z pełnym sterowaniem elektronicznym jak również pilarkę o mniejszych gabarytach  (przy zachowaniu solidności konstrukcji) pozwoli dotrzeć do nowej grupy klientów.

Automatyczny system składowania BIESSE RBO WNS WINSTORE 3D K2 Automatyczny system składowania BIESSE RBO WNS WINSTORE 3D K2 Fot. Biesse


Automatyczny system składowania BIESSE RBO WNS WINSTORE 3D K2
Biesse s.p.a., Włochy
Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa   

RBO WNS to zautomatyzowany magazyn do optymalizacji zarządzania płytami dla dużych zakładów, który gwarantuje produkcję ze zmniejszonymi czasami i kosztami. RBO WNS może być zintegrowany z komórkami do nestingu i formatowania ze znaczną poprawą produktywności.

Wielozadaniowe, przelotowe centrum obróbcze wersja NC.MOD.MLTIPLEX/ CN 2200Wielozadaniowe, przelotowe centrum obróbcze wersja NC.MOD.MLTIPLEX/ CN 2200Fot. Camam


Wielozadaniowe, przelotowe centrum obróbcze wersja NC.MOD.MLTIPLEX/ CN 2200
CAMAM S.R.L., Włochy
Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa

Centrum MULTIPLEX to wysokowydajne przelotowe centrum obróbcze dostępne w wielu konfiguracjach. Każda maszyna jest indywidualizowana na potrzeby klienta. Obrabiarka pozwala na zwiększanie produktywności poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii. Firma CAMAM kładzie duży nacisk na jakość produkowanych maszyn, przez co są one niezawodne, a klienci mogą liczyć na długi czas ich użytkowania.

Szlifierka szerokotaśmowa COSTA K7 CTTGG 650
Costa Levigatrici S.p.A., Włochy
Zgłaszający: TEKNIKA S.A., Warszawa

Szlifierka do wykańczania elementów okleinowanych COSTA K7 w konfiguracji CTTCGG 650 pozwala osiągniecie powierzchni o nie spotykanym wcześniej wykończeniu z efektem dłutowanego drewna.

Automatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUSAutomatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUSFot. infoTEC


Automatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUS
infoTEC Group sp. z o.o., Nekla
Zgłaszający: 4CNC sp. z o.o., Poznań   

Automatyczne Centrum Bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUS zostało zaprojektowane, aby w pełni zautomatyzować proces produkcyjny oraz zwiększyć wydajność do maksimum. Dzięki całkowitej automatyce podawczo-odbiorczej płyt czas na te czynności skrócił się do 2 min. Natomiast po przez zastosowanie efektywnych rozwiązań technicznych oraz podzespołów renomowanych firm pozwoliły osiągnąć wysokie prędkości cięcia, dając możliwość rozkroju 110 płyt w pełnym rozmiarze przez jedną osobę w ciągu dnia.


Wystawcy zgłaszają także pierwsze nowości jakie będzie można zobaczyć na ich stoiskach. Nawara Serwis s.c. na Dremie prezentować będzie ścianę lakierniczą Agat 15/15 The Agat Paint-Fog Extraction Wall 15/15, która jest idealnym rozwiązaniem dla firm każdej wielkości. Podwójny system filtracji, składający się z filtra kartonowego, włókniny Paint Stop oraz klasy EU5. Standardowo montowany tłumik hałasu stanowi dodatkowe wyciszenie szumu powietrza wewnątrz ściany. Przemyślana konstrukcja umożliwiająca rozbudowę i zmianę konfiguracji urządzenia. Natomiast Podłogowe Odciągi Szlifierskie są idealnym rozwiązaniem przy szlifowaniu elementów o dużych powierzchniach. Innowacyjna konstrukcja umożliwia szybkie i bezproblemowe dokonywanie przeglądów, zaś specjalny system rozprowadzania powietrza w każdym module zapewni równomierny odciąg pyłów na całej powierzchni roboczej.

AKE Polska Sp. z o.o. na targach Drema przedstawi dwa nowe produkty. Pierwszym z nich jest piła tarczowa Racing Plus Sawblade Racing Plus, która charakteryzuje się wydłużoną żywotnością, pracą przy wysokich wartościach posuwowych, cięciem w pakietach, obróbką materiałów drewnopochodnych okleinowanych. Drugim produktem jest piła tarczowa Super Silent Sawblade Super Silent. Piłę tę wyróżnia możliwość redukcji poziomu hałasu nawet o 20dB - technologia safe@work®, ograniczenie ryzyka zranienia dzięki rozwiązaniu MicroGeo®, brak konieczności ponownego ostrzenia, znakomita jakość cięcia, przeznaczona do pracy ze wszystkimi materiałami drewnopochodnymi.

FURNICA
Tegoroczna Furnica to nie tylko zmiana terminu targów i połączenie wystawy z Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab, to również zmiana lokalizacji obydwu wystaw, które teraz będą mocniej zintegrowane z targami Drema.

Organizatorzy targów Furnica kontynuować będą współpracę z dr Markiem Borowińskim, tworząc wraz z nim program wydarzeń skierowany nie tylko do wystawców, ale i zwiedzających targi. Chcąc podkreślić biznesowy charakter targów i dać wszystkim zwiedzającym możliwość oprócz znalezienia kontrahenta, jak również szansę na zaczerpnięcie wiedzy branżowej. O nowościach rynkowych oraz modach jakie panować będą w przyszłych sezonach, dokąd zmierzają światowe trendy, a także o tym jak kształtuje się sytuacja na rynku, będzie można dowiedzieć się odwiedzając Furnicę.

Wśród wystawców tegorocznej edycji można znaleźć takie firmy jak: KPPD Szczecinek, Holz Braun, Abalon, Interprint i Schattdecor, Peka, GTV, Schwinn, Stalmot&Woltem, Hettich Franke, Alfa Klebstoffe, Estrem, Linea Decor, Zelu Chemie, Hans Brugemann, Ecru czy ITM.

Z początkiem lipca wyłonieni zostali laureaci konkursu Złotego Medalu MTP targów Furnica.

Automatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUSAutomatyczne centrum bramowe do nestingu infoTEC 3121 PRO PLUSFot. Allcomp


Pierwszym laureatem jest firma ALLCOMP Polska sp. z o.o. z Katowic. Nagrodzona została maszyna do automatycznego rozkroju (CUTTER) UNICUT CC80. Cutter UNICUT CC80 powstał w odpowiedzi na potrzeby branży. Nagrodzony Złotym Medalem MTP 2014 cutter do rozkroju tkanin został wyprodukowany całkowicie w Polsce przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Odpowiedzią na kłopoty z małą elastycznością w przyjmowaniu zamówień i często niemożliwością podejmowania przez producentów kolejnych zleceń jest nowoczesna konstrukcja głowicy cuttera Unicut CC80.  Pozwala ona na cięcie materiałów w nakładzie do 8 cm po kompresji vacuum, co znacząco przyspiesza proces produkcji.

Podnośnik Airtic Professional LIFTPodnośnik Airtic Professional LIFTFot. Pol-Met


Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa POL-MET Kazimierz Kaszowski ze Świątnik Górnych Złoty Medal MTP otrzymała za produkt: Podnośnik Airtic Professional LIFT. Pozwala on na lekkie otwieranie frontów podnoszonych. Konstrukcja zapewnia wygodną pracę, niezawodną mechaniczną blokadę w pozycji pełnego otwarcia i zintegrowaną funkcję cichego zamykania. Duża wytrzymałość konstrukcji pozwala na stosowanie jednej sztuki do dużych frontów o wymiarach 400x800mm. Montaż dzięki dostępnemu szablonowi jest niezwykle prosty i szybki. Zwarta i elegancka budowa świadczy o nowoczesności a ukryte wkręty wpływają na estetykę produktu.

Wciąż spływają nowości jakie prezentować będą wystawcy targów na swoich stoiskach. Na uwagę zasługują m.in. prostokątne umywalki łazienkowe Kerrock rectangular washbowls. To nowa seria umywalek łazienkowych Kerrock - cztery prostokątne modele w 38 wzorach kolorystycznych z palety Kerrock (materiału mineralno-akrylowego). Firma Kerrock producent materiału mineralno-akrylowego Kerrock wprowadza do oferty także 20 nowych wzorów kolorystycznych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz