/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Rynek okien

Czeski UOKIK nie zajmie się skargą polskich producentów okien

Związek Polskie Okna i Drzwi

Autor: oprac. dja
Źródło: Związek Polskie Okna i Drzwi
Data: 2014-07-03


Związek Polskie Okna i Drzwi otrzymał odpowiedź od czeskiego urzędu ochrony konkurencji, z której wynika, że ten nie zajmie się skargą na działania czeskich producentów okien dyskredytujących wyroby z Polski.

Tekst reklamowy czeskiego producenta okien zniechęcający do kupna okien z PolskiTekst reklamowy czeskiego producenta okien zniechęcający do kupna okien z PolskiFot. POiD

POiD złożył skargę w reakcji na działania dwóch czeskich firm, które w swoich materiałach wskazują, że okna z Polski są niskiej jakości. Zdaniem czeskiego UOKiK nie jest on władny zająć się skargą. Wskazuje, że odpowiednią ścieżką jest sąd cywilny lub doniesienie do prokuratury.

Podobną ścieżkę ewentualnych działań przeciw czeskim firmom wskazało wcześniej czeskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu, które dodatkowo przekazało skargę Związku do Wojewódzkich Urzędów ds. Działalności Gospodarczej odpowiednich dla siedzib firm szklujących polskie produkty. Urzędy te według ministerstwa to jednostki właściwe dla rozpatrywania ewentualnej niezgodności reklamy z obowiązująca w Czechach ustawą o regulacji reklamy.

Reklama włoskiej firmy dyskredytująca polskie produktyReklama włoskiej firmy dyskredytująca polskie produktyFot. POiD

Związek Polskie Okna i Drzwi podjął też działania przeciw firmie z Włoch, która w swojej reklamie wskazuje, że okna wyprodukowane w Polsce to produkty niepełnowartościowe i wadliwe.

-Takie sytuacje nie mogą pozostać bez odpowiedzi. Musimy dbać o dobre imię rodzimych producentów i ich rozwiązań - powiedział uważa Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD. -Będziemy odpowiadać na wszelkie próby dyskryminacji polskich produktów ze względu na miejsce ich produkcji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz