/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Szkolnictwo leśne

Minister Środowiska odwiedził Technikum Leśne w Tucholi

Autor:
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2014-07-02


Tegoroczne zakończenie roku szkolnego w Technikum Leśnym w Tucholi miało wyjątkowy charakter. Na uroczystości gościł minister środowiska Maciej Grabowski.

Podczas wizyty w Technikum Leśnym  w Tucholi minister środowiska uhonorował specjalnymi nagrodami trójkę uczniów, laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychPodczas wizyty w Technikum Leśnym w Tucholi minister środowiska uhonorował specjalnymi nagrodami trójkę uczniów, laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychFot. Technikum Leśne w Tucholi

Podczas uroczystości minister środowiska uhonorował specjalnymi nagrodami trójkę laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności RolniczychMinistrowi towarzyszyli Adam Wasiak - Dyrektor Generalny Lasów Państwowych, przedstawiciele resortu oraz instytucji LP, m. in. Dyrektor RDLP w Toruniu Janusz Kaczmarek.

Dyrektor Technikum Leśnego Aniela Czyżyk, witając gości, podkreśliła niecodzienny charakter tegorocznego zakończenia roku. Zwróciła uwagę na to, że przynależność do grupy 11 placówek kierowanych przez Ministerstwo Środowiska jest wyróżnieniem, ale i wielką odpowiedzialnością. Zapewniła także, że szkoła dołoży wszelkich starań, by rozwijać szkolnictwo leśne w Polsce i sprawić, by miało ono należyty prestiż.

Minister Maciej Grabowski zaakcentował rolę tucholskiego technikum w kształtowaniu wizerunku polskiego leśnictwa i polskiego szkolnictwa zawodowego. Podkreślił także, że Jego przyjazd do Tucholi jest nieprzypadkowy. Patron Technikum Leśnego Adam Loret jest w roku 90-go jubileuszu istnienia Lasów Państwowych, szczególnie dostrzegany w Ministerstwie. -Życzę wszystkiego dobrego w procesie kształcenia i w przyszłości podczas pracy w lasach - powiedział minister Grabowski zwracając się do całej społeczności szkolnej.

Dyrektor GDLP Adam Wasiak wyraził zadowolenie z wzorowo układającej się współpracy między szkołą, a instytucjami LP.

Podczas uroczystości minister środowiska uhonorował specjalnymi nagrodami trójkę laureatów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - Patrycję Hennik, która jednocześnie jest finalistką Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, Tomasza Kiborta oraz Jakuba Szmeltera. Wyróżnił także 15 uczniów, którzy w tym roku otrzymali świadectwa z tzw. czerwonym paskiem.

Po części oficjalnej, ukoronowaniem której był koncert Orkiestry Reprezentacyjnej LP, goście udali się na zwiedzanie szkoły. Zapoznali się, m.in. z sokolarnią, pracowniami zawodowymi i trzema izbami tradycji leśnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz