/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Niemcy

Sąd rozpoczął postępowanie upadłościowe grupy Doll

Autor: oprac. pks
Źródło: Doll
Data: 2014-07-01


1. lipca br. Sąd Rejonowy w Offenburgu (Niemcy) otworzył postępowanie upadłościowe spółek grupy Doll. Na polskim rynku Doll znany jest przede wszystkim jako producent przyczep do transportu surowca drzewnego.

Niemiecki sąd rozpoczął postępowanie upadłościowe wobec firmy DollNiemiecki sąd rozpoczął postępowanie upadłościowe wobec firmy DollFot. Doll

Postępowaniem upadłościowym objęte są spółki DOLL Fahrzeugbau AG oraz DOLL Sachsen GmbH. Firma specjalizuje się produkcji specjalistycznych środków transportu, w tym przyczep do transportu surowca drzewnego.

Wniosek o upadłość został złożony do sądu w kwietniu br. Według informacji udzielonych przez wyznaczonego przez sąd syndyka. działalność produkcyjna firmy Doll prowadzona jest w sposób ciągły w obu należących do firmy niemieckich zakładach (w Oppenau i Mildenau) i nadal będzie kontynuowana. Ze względu na związaną z sezonem wakacyjnym mniejszą ilości zleceń tygodniowy czas pracy pracowników zostanie zmniejszony o 15% - do poziomu 30 godzin tygodniowo. Obecnie syndyk prowadzi rozmowy z ponad dwunastoma podmiotami zainteresowanymi przejęciem grupy. Są to zarówno inwestorzy strategiczni jak i finansowi.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz