/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SPORT

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej już w najbliższy weekend

Gmina Rudniki

Autor: oprac. pks
Źródło: Gmina Rudniki
Data: 2014-07-01


XV edycja Międzynarodowych Zawodów Drwali w Bobrowej odbędzie się dniach od 05. do 06. lipca br. Tegoroczne zawody są jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Drwali.

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej już w najblizszy weekendMiędzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej już w najblizszy weekendFot. GOKSiR w Rudnikach

Do udziału w tegorocznej edycji zawodów rozgrywanych zgodnie z regułami International Association Logging Championships zgłosiło się ponad 40 zawodników reprezentujących Francję, Niemcy, Polskę i Słowację. Drwale rozpoczną zmagania w lesie na polu zrębowym konkurencją obalania drzewa na cel. W godzinach popołudniowych na boisku odbędą się pokazy umiejętności drwali w wykonywaniu rzeźb piłą, a wieczorem występy estradowe zespołów artystycznych. Kolejne konkurencje, a mianowicie przygotowanie pilarki do pracy, złożona przerzynka kłód, dokładność przerzynki oraz okrzesywanie mają miejsce w niedzielę. Rywalizacja drwali jest bardzo widowiskowa i przyciąga ogromną liczbę widzów.

Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowej to już wyrobiona marka świetnej plenerowej imprezy. Zmaganiom drwali towarzyszyć będą występy artystyczne, zabawy dla dzieci i dorosłych, konkursy, wesołe miasteczko, zabawa taneczna oraz smakowite potrawy i napoje serwowane przez bufety gastronomiczne.

Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest OSP w Bobrowie przy współpracy z GOKSiR w Rudnikach, Nadleśnictwami Olesno i Wieluń oraz Gminą Rudniki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA