/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Walne Zgromadzenie POiD

Zmiany w Związku Polskie Okna i Drzwi

Autor:
Źródło:
Data: 2014-06-30


Nowy statut, nowy zarząd, nowe cele. Walne zgromadzenie członków Związku Polskie Okna i Drzwi, największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z branży stolarki budowlanej podjęło kluczowe decyzje dotyczące działalności POID na najbliższe cztery lata.

Zmiany w Związku Polskie Okna i DrzwiZmiany w Związku Polskie Okna i DrzwiFot. POiD

12. czerwca 2014 roku w Dębem k. Serocka odbyło się Walne Zgromadzenie Członków Związku Polskie Okna i Drzwi. Licznie przybyli przedstawiciele firm członkowskich wybrali nowe władze związku, podjęli decyzje o zmianach w statucie oraz wyznaczyli cele organizacji na lata 2014-2018.

Nowy statut został uchwalony jednogłośnie. Dokument wprowadza szereg zmian, które mają dostosować Związek do funkcjonowania w zmieniającym się otoczeniu. Najważniejszą z nich było otwarcie stowarzyszenia na nowych członków. -Związek jest tak silny, jak silni są jego członkowie. Do tej pory mogły do nas przystępować wyłącznie przedsiębiorstwa. Teraz mogą to zrobić wszyscy, którym zależy na rozwoju branży stolarki budowlanej w Polsce - tłumaczy Paweł Wróblewski, Dyrektor POiD. W jego opinii nowy statut poprawi skuteczność realizowania zadań przez organizację.

Podczas Walnego Zgromadzenia wybrano również nowe władze POiD. W skład nowej Rady Związku weszli przedstawiciele firm: AIB, Brügmann, Entra, FAKRO, Glassolutions, Guardian, Hörmann, inTech, Kowalczyk Fabryka Okien, MS więcej niż OKNA, Novet, Piomar, Porta KMI Poland, PROVENTUSS, Reynears, Sokółka, Stolbud Włoszczowa,  Stolpaw-Bis, Wiśniowski oraz Yawal. Ukonstytuowano również nowy Zarząd POiD, którego przewodniczącym został ponownie Janusz Komurkiewicz reprezentujący FAKRO.

Podczas obrad członkowie związku jednogłośnie ustalili listę celów. Jak już wcześniej wspomniano, za najważniejsze zadanie stojące przed POiD uznano wzmocnienie organizacji poprzez wzrost ilości członków oraz ich zaangażowania. Właśnie temu służyć ma jedna z istotnych uchwał, którą podjęto na zjeździe: zlikwidowanie części składki dla firm zatrudniających mniej niż 15 osób. -Liczymy, że dzięki tej zmianie przyciągniemy do Związku również mniejsze firmy. To one bowiem tworzą znaczną część rynku i decydują o jego kształcie - mówi Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu POiD.

Kolejnym z narzędzi służących realizacji tych celów jest nawiązanie przez Związek POiD współpracy z ASM Centrum Badań i Analiz. Na mocy zawartego porozumienia, firma badawcza udostępni członkom Związku dwa raporty: „Rynek stolarki drzwiowej w Polsce 2014” oraz „Rynek stolarki okiennej w Polsce 2014”. Jak podkreślają eksperci ASM, „publikacje dokonują kompleksowej i wyczerpującej analizy wielkości i struktury rynku, prognoz na przyszłość oraz panujących na nim trendów”.

Istotnym punktem na liście priorytetów działań Związku jest doprowadzenie do cyklicznych spotkań i konsultacji ze środowiskiem architektów na temat uwzględnienia prawidłowego montażu stolarki w projektach budowlanych. -To pokłosie dyskusji nad jakością montażu w Polsce, która toczyła się jeszcze podczas V Kongresu Stolarki Polskiej - komentuje Paweł Wróblewski, Dyrektor Związku POiD. Zdaniem Dyrektora, stan wiedzy polskich projektantów w zakresie montażu jest niewystarczający. -Właśnie dlatego chcemy doprowadzić do konsultacji ze środowiskiem architektów - dodaje Paweł Wróblewski. Największy wpływ na jakość montażu mają jednak specjaliści wykonujący tę czynność. Właśnie dlatego, jednym z zadań Związku będzie utworzenie specjalności zawodowej „montażysta stolarki budowlanej” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Z uwagi na sukces  Branżowego Programu Promocji, uczestnicy Walnego Zgromadzenia, zadecydowali także, że Związek powinien doprowadzić do uznania branży stolarki budowlanej za „polską specjalność eksportową” w kolejnej edycji programu. -Realizacja BPP POLSKICH OKIEN I DRZWI została wysoko oceniona przez Ministerstwo Gospodarki. Stolarka była jedną z nielicznych branż, na którą przeznaczono dodatkowe środki - komentuje Janusz Komurkiewicz, Prezes Zarządu POiD. -Mamy nadzieję powtórzyć ten sukces w przyszłości - dodaje.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz