/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
Inwestycje

Raute dostarczy linię do produkcji LVL dla Steico

Autor: oprac. dja
Źródło: Raute
Data: 2014-06-30


Grupa Steico zamówiła linię do produkcji LVL do zakładu w Czarnej Wodzie. Dostawcą będzie fińska firma Raute światowy lider w rozwiązaniach dla wytwarzania sklejki i LVL.

Raute dostarczy linię do produkcji LVL dla SteicoRaute dostarczy linię do produkcji LVL dla SteicoFot. Raute

Umowa o wartości 23 mln euro obejmuje dostawę kompletnej linii do produkcji LVL składającej się z urządzeń do produkcji łuszczki, suszenia, sortowania, składania arkuszy, nanoszenia kleju, prasowania, formatowania  i pakowania.

Poszczególne elementy systemu wyprodukowane zostaną w fabrykach firmy Raute w Nastola, Kajaani i Szanghaju.  Dostawa urządzeń przewidywana jest w pierwszym kwartale 2015r. Rozruch fabryki planowany jest na drugą połowę 2015r.

Linia produkcji LVL o zdolności produkcyjnej 80 tys. m3 rocznie jest częścią inwestycji wartej 60 mln euro realizowanej przez Steico w Czarnej Wodzie.

***

LVL (Laminated Veneer Lumber) to nowoczesny materiał konstrukcyjny powstający w wyniku sklejenia wielu warstw arkuszy forniru, zwykle o grubości ok. 3 mm. Dzięki swoim właściwościom: wysokiej wytrzymałości mechanicznej i stabilności wymiarów znajduje szerokie zastosowanie w budownictwie i meblarstwie. Wykorzystywany jest m.in. do wykonania takich elementów konstrukcji budowlanych jak elementy nośne, legary podłóg, nadproża, konstrukcje dachowe, elementy stolarki otworowej oraz części ścian konstrukcyjnych i działowych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA