/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
INWESTYCJE

Telmex rozbuduje zakład produkcji mebli

Autor: oprac. dja
Źródło: W-MSSE
Data: 2014-06-24


Białostocka spółka Telmex uzyskała zezwolenie na działalność na terenie Warmińsko-Mazurskiej SSE. Firma rozbuduje zakład produkcji mebli w Piszu.

Telmex rozbuduje zakład produkcji mebliTelmex rozbuduje zakład produkcji mebliFot. Telmex

Telmex zainwestuje na terenie specjalnej strefy ekonomicznej w Piszu. Spółka ma tu oddział specjalizujący się w produkcji drewnianych mebli łazienkowych. Inwestycja będzie polegała na budowie nowych obiektów produkcyjno-magazynowych, zakupie nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz zakupie i wdrożeniu systemu komputerowego do zarządzania produkcją. Zadeklarowana wielkość nakładów inwestycyjnych do końca 2017r. to minimum 14,470 mln zł. Rozbudowa zakładu to co najmniej 70 nowych miejsc pracy i utrzymanie zatrudnienia na poziomie 325 pracowników.

Głównym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja mebli drewnianych, produkcja tartaczna, produkcja surowców energetycznych oraz spedycja i transport. Oddział w Piszu specjalizuje się natomiast w produkcji mebli drewnianych a w szczególności łazienkowych.

Telmex sp. z o.o. to firma działająca od 1991r. Główną siedziba spółki znajduje się w Białymstoku. Przedmiotem jej działalności jest transport międzynarodowy i spedycja, przetwórstwo drewna (produkcja tarcicy i pelletu) oraz produkcja mebli. Oddział Telmexu w Piszu specjalizuje się w produkcji mebli drewnianych, a w szczególności łazienkowych. Do największych odbiorców wyrobów spółki należy szwedzka firma Ikea Supply AG, z którą Telmex zawarł umowę na dostawę elementów wyposażenia wnętrz.

W 2013r. częścią przedsiębiorstwa stała się Fabryka Mebli MMI Sleeping w Biskupcu zajmująca się produkcją mebli z naturalnego forniru oraz drewna litego. Ponad 90% produkcji tego zakładu trafia na eksport.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz