/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
INWESTYCJE

Kronospan zainwestuje w Mielcu ponad 200 mln

Europark-Mielec

Autor: oprac. dja
Źródło: Europark-Mielec
Data: 2014-06-23


Spółka Kronospan Mielec planuje zainwestować na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej Europark-Mielec ponad 205 mln zł. Obecnie uzyskane zezwolenie inwestycyjne jest trzecim jakie spółka uzyskała w mieleckiej SSE.

Zakład produkcyjny w MielcuZakład produkcyjny w MielcuFot. Kronospan Mielec

W ramach inwestycji planowana jest modernizacja procesów technologicznych. Wprowadzone zostaną zasadnicze zmiany w procesie produkcyjnym oraz zostanie uruchomione wytwarzanie papierów dekoracyjnych niskogramaturowych. W planach jest m.in. przebudowa i modernizacja istniejących systemów ochrony powietrza, która przyczyni się do znacznego obniżenia poziomu emisji zanieczyszczeń w stosunku do stanu obecnego.

Kronospan Mielec Sp. z o.o. powstał w 1996 roku. Jest drugą co do wielkości fabryką Grupy Kronospan w Polsce. Wybudowany w Mielcu kompleks produkcyjny wytwarza płyty drewnopochodne, wiórowe i MDF, impregnowany papier dekoracyjny, panele podłogowe oraz elementy postformingu. 

Na terenie SSE Euro-Park działają również inne spółki Grupy Kronospan: Kronofloring Sp. z o.o. (Mielec) oraz Kronospan HPL sp. z o.o. (Pustków).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA