/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pozbud rośnie na eksporcie

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2014-06-17


Producent okien i drzwi, firma Pozbud T&R, notuje rekordową liczbę zamówień - poinformował Roman Andrzejak, wiceprezes spółki, w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Pozbud rośnie na eksporciePozbud rośnie na eksporcieFot. Pozbud T&R

Pozbud zapowiada w 2014 roku kilkunastoprocentowy wzrost wyników w najważniejszych segmentach stolarki otworowej i budownictwa. Andrzejak powiedział w rozmowie z PAP, że firma ma rekordową liczbę zamówień zarówno w segmencie okien, jak i pracach budowlanych za co odpowiada głównie wzrost sprzedaży eksportowej, która na koniec roku stanowić może 30% przychodów firmy.

Głównymi kierunkami eksportowymi grupy są obecnie Niemcy, Austria, Szwajcaria, kraje Beneluksu oraz Stany Zjednoczone.

Pozbud prowadzi aktualnie wartą 38 mln zł inwestycję związaną ze zwiększeniem zdolności produkcyjnych. Spółka pozostaje też zainteresowana przejęciem notowanego na NewConnect producenta okien z PVC - spółki Baumal Group.

W związku z prowadzonymi i planowanymi inwestycjami zarząd spółki zarekomendował walnemu zgromadzeniu akcjonariuszy pozostawienie ubiegłorocznego zysku w spółce. -Potrzebujemy tych środków do zakończenia inwestycji. Dają nam one stabilne finansowanie, bez konieczności sięgania po kredyt bankowy. Po zakończeniu inwestycji będziemy dzielić się zyskiem z akcjonariuszami - powiedział Andrzejak.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA