/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
INWESTYCJE

Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2014-06-06


IKEA kupiła ponad 25 hektarów gruntu w Zabrzu, w rejonie Drogowej Trasy Średnicowej. Firma zamierza tam wybudować swój sklep oraz centrum handlowo-usługowe.

Nowy sklep IKEA powstanie w ZabrzuNowy sklep IKEA powstanie w ZabrzuFot. D.Jabłoński

Jak przekazał wiceprezydent miasta Krzysztof Lewandowski, firma Inter Ikea Centre Polska wygrała przetarg na liczący łącznie 25,7 ha teren w pobliżu zabrzańskiej dzielnicy Zaborze - przy granicy z Rudą Śląską. Ikea zaoferowała cenę ok. 22 mln zł.

Teren ten przylega do łączącej śląskie miasta Drogowej Trasy Średnicowej. Znajduje się po jej południowej stronie, rozpościerając się między trasą, a potokiem Czarniawka. Obecnie w większości to nieużytki; w części likwidowane właśnie ogródki działkowe, a w jeszcze innej - częściowo zrekultywowane zwałowisko pogórnicze. 23,7 ha jest własnością Skarbu Państwa, pozostała część - miasta.

W pobliżu znajduje się węzeł Drogowej Trasy Średnicowej, do którego nabywca terenu będzie zobowiązany dobudować drogę równoległą do głównej trasy, łączącą węzeł z pobliską ul. Lompy.

W ogłoszeniu przetargowym zastrzeżono m.in., że sprzedawany teren jest mocno nierówny. Miasto zobowiązało się przeprowadzić na własny koszt jego tzw. makroniwelację, czyli wyrównanie. Lewandowski zaznaczył, że dobiega końca przetarg na te prace.

Warunki postępowania przy sprzedaży terenu zastrzegały też, że jego nabywca powinien zaprojektować i stworzyć rekreacyjny teren zielony w dolinie potoku Czarniawka, o powierzchni nie mniejszej niż 5 ha.

Lewandowski podkreślił, że 22 mln zł to najwyższa dotąd kwota transakcji za sprzedaż nieruchomości na terenie Zabrza.

Notarialne podpisanie umowy sprzedaży ma nastąpić na początku lipca. Wówczas spodziewana jest też szersza informacja na temat zapowiadanej inwestycji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz