/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Przesuwny regał wysięgnikowy dla przemysłu meblowego

erform: efektywniejsze składowanie płyt na wysoki połysk

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2014-06-02


Firma erform, jeden z wiodących producentów elementów typu postforming dla przemysłu meblowego, zmodernizowała swój magazyn płyt powlekanych na wysoki połysk. W celu bardziej wydajnego składowania delikatnych towarów, dotychczasowy magazyn blokowy został zastąpiony systemem regałów wysięgnikowych marki OHRA. Regały są zamontowane na wózkach, co umożliwia najlepsze wykorzystanie przestrzeni w magazynie. Do tego umożliwiło to bezpośredni dostęp do każdego artykułu, co znacznie skróciło czas kompletowania zamówienia.

Przesuwny regał wysięgnikowy dla przemysłu meblowegoPrzesuwny regał wysięgnikowy dla przemysłu meblowegoFot. OHRA

erform opracowała proces produkcji umożliwiający powierzchniowe powlekanie różnych płyt nośnych warstwą o dużym połysku. Można przy tym wytwarzać formaty o wymiarach do 5.300 x 1.300 milimetrów. Powleczone płyty przedsiębiorstwo składowało dotychczas w magazynie blokowym. Jednak długie czasy kompletowania oraz wymagane przy tym częste przesuwanie płyt prowadziło do tego, że erform szukała bardziej efektywnego rozwiązania do składowania płyt na wysoki połysk.

Rozwiązanie znaleziono w firmie OHRA: Te mające swoją siedzibę w Kerpen koło Kolonii przedsiębiorstwo specjalizujące się w produkcji regałów wysięgnikowych ma w swojej ofercie system, w którym regały są montowane na wózkach przesuwnych. Takie przesuwne regały zapewniają prawie 100% większą powierzchnię składowania niż w przypadku standardowych regałów montowanych na stałe. Specjaliści firmy OHRA zamontowali w erform instalację wykorzystującą pięć dwustronnych regałów wysięgnikowych o długości 9 metrów. Przy wysokości 4.080 milimetrów zrealizowano siedem poziomów. Dodatkowo ty ch zamontowanych na wózkach regałów dalszą powierzchnię do składowania stanowi stojący na stałe regał jednostronny.

OHRA dostarczyła poza regałami i wózkami przesuwnymi również niezbędne elementy sterowania. Dzięki automatyzacji teraz artykuły mogą być zarządzane przez oprogramowanie opracowane przez erform. Firma OHRA wykonała do tego montaż szyn do wózków przesuwnych w istniejących halach.

Dzięki nowemu systemowi składowania znacznie zwiększono wydajność magazynu jak również bezpieczeństwo składowanych towarów. Teraz istnieje bezpośredni dostęp do każdego artykułu i nie jest już konieczne czasochłonne przesuwanie towarów. Skróciło to nie tylko czas kompletowania zleceń, lecz również zmniejszyło liczbę uszkodzeń produktów. Nowy magazyn jest kolejnym krokiem rozwoju w koncepcji logistycznej firmy erform i umożliwia zachowanie krótkich czasów dostaw.

O firmie erform:

Spółka erform Möbelsysteme + Postformingteile GmbH z siedzibą w Simbach am Inn produkuje od roku 1984 wyłącznie elementy typu postforming oraz elementy meblowe z laminatów. Fronty meblowe typu postforming o najmniejszych kątach, na wysoki połysk, albo z powłokami matowymi, na rogach z okleiną PU lub w technologii laserowej z gwarancją braku spoin, na życzenie nawiercane, frezowane i pakowane – to główne produkty firmy erform. Wydajny, w pełni zautomatyzowany park maszynowy z najnowocześniejszą w Niemczech linią technologii postforming tworzy podstawę produkcji technologicznie zaawansowanych elementów. erform zatrudnia prawie 80 pracowników i osiąga obroty w wysokości 17 milionów Euro.


O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drewnianej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w obszarze regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami kompletowania zleceń i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.


Pozostałe informacje:

Sprzedaż Polska
Północna: +48 663905555
Południowa: +48 605970505

OHRA Regalanlagen GmbH
Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: 02237/64-0
fax: 02237/64-152
email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz