/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
LASY PAŃSTWOWE WSPÓLNYM DOBREM

Sejmowa debata o zmianie konstytucji w zakresie zakazu prywatyzacji lasów

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2014-05-29


"Polskie lasy są dobrem wspólnym oraz dziedzictwem narodowym będącym trwałą własnością publiczną" - powiedział poseł Józef Zych z PSL w trakcie sejmowej debaty dotyczącej wpisania do ustawy zasadniczej zakazu prywatyzacji i komercjalizacji lasów należących do Skarbu Państwa jaka miała miejsce 29. maja br.

Sejmowa debata o zmianie konstytucji w zakresie zakazu prywatyzacji lasówSejmowa debata o zmianie konstytucji w zakresie zakazu prywatyzacji lasówFot. D.Jabłoński

Zdaniem Zycha w polskim społeczeństwie istnieje przekonanie, że dotychczasowe uregulowania prawne co do statusu lasów w Polsce są niewystarczające. -Zatem należy jednoznacznie określić ich status i na trwałe zagwarantować ochronę przed dokonującymi się na świecie przekształceniami własnościowymi, w tym komercjalizacją i prywatyzacją - zaznaczył.

-Nie ma żadnej wątpliwości, że polskie lasy (należące do Skarbu Państwa - PAP) są dobrem wspólnym, że ich struktura jest powszechnie akceptowana, a zatem stanowią one dziedzictwo narodowe, będące trwałą własnością publiczną - dodał Zych.

Poseł ocenił, że proponowana przez jego klub zmiana konstytucji jest zgodna z prawem wspólnotowym. -Ograniczenia swobód w zakresie korzystania przez obywateli UE dot. możliwości nabywania własności Lasów Państwowych, nie będą mogły być podstawą do stwierdzenia naruszenia prawa europejskiego przez Polskę w sytuacji, gdy regulacje i ograniczenia służą osiągnięciu celu leżącego w interesie ogólnym. A cel, jaki wskazujemy - umożliwienie prawidłowej gospodarki leśnej - leży niewątpliwie w interesie ogólnym - przekonywał.

Zych zaznaczył, że jego klub dąży do tego, aby ustawa zasadnicza jednoznacznie wykluczała jakąkolwiek prywatyzację i komercjalizację lasów.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz