/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
SZTUKA

Biżuteria ze skamieniałego drewna atrakcją Nocy Mu­ze­ów w Łodzi

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2014-05-14


Uni­ka­to­wa ko­lek­cja bi­żu­te­rii ze ska­mie­nia­łe­go drew­na, po­cho­dzą­ca z ko­lek­cji Mu­zeum Przy­rod­ni­cze­go w Chem­nitz (Niemcy), bę­dzie głów­ną atrak­cją Nocy Mu­ze­ów w Łodzi. W te­go­rocz­nej edy­cji im­pre­zy wezmą udział 53 pla­ców­ki kul­tu­ry.

Biżuteria ze skamieniałego drewna atrakcją Nocy Mu­ze­ów w ŁodziBiżuteria ze skamieniałego drewna atrakcją Nocy Mu­ze­ów w ŁodziFot. Museum für Naturkunde Chemnitz

W trakcie prac budowlanych, prowadzonych w mieście sto lat temu, odkryto skamieniałe pokłady drewna, które liczą sobie 300 milionów lat.  Obecnie skamieniałe pnie drzew można oglądać w Muzeum Przyrodniczym w Chemnitz.

Rok temu powstał projekt, aby tę unikatową w skali światowej skamieniałość zaprezentować w nowej formie. 13 artystów z całego świata wykonało z nich biżuterię, która w październiku ubiegłego roku została pokazana na wystawie "Neues aus dem Perm". Teraz wystawę "Nowości z okresu permu - biżuteria ze Skamieniałego Lasu w Chemnitz" obejrzeć można w Muzeum Włókiennictwa w Łodzi.

Oryginalne naszyjniki, pierścienie i brosze zaprojektowane przez artystów z Niemiec, Szwecji, Izraela, Holandii, Słowacji, Japonii i Węgier wykonano w taki sposób, aby wyeksponować strukturę skamieniałego drewna. Oprawą dla niecodziennego tworzywa jest srebro, złoto, koral, a także mniej szlachetne surowce: sznurek, plastik.

 

Liczba wyświetleń: 3159


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA