/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Ikea wybuduje na Mazurach tartak i fabrykę

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2005-04-21


20 mln euro kosztować ma budowa w Wielbarku w powiecie szczycieńskim tartaku, który będzie pierwszym etapem inwestycji szwedzkiej grupy przemysłowej Swedwood, należącej do firmy IKEA - poinformowała rzeczniczka Swedwoodu.

W tartaku pracę ma znaleźć 70 osób.
Jak podała rzecznik, obecnie trwa wykup 20 ha terenu pod przyszły tartak. Wkrótce rozpocznie się projektowanie i budowa tartaku. Swedwood planuje zakończenie tej inwestycji w pierwszej połowie 2006 roku.

Jest to pierwszy etap planowanych w tym regionie inwestycji, mających na celu stworzenie łańcucha produkcyjnego, przetwarzającego drewno na finalny produkt - mebel.

Szwedzka firma IKEA zatrudnia w Polsce około 8 tys. pracowników, w tym w produkcji ponad 6 tys osób. IKEA eksportuje z Polski produkty o wartości ponad 3 mld zł rocznie.

Wartość inwestycji grupy IKEA w Polsce do końca 2004 roku wyniosła 800 mln USD. Do roku 2007 IKEA planuje rozbudowę istniejących domów meblowych i budowę centrów handlowych usytuowanych w ich pobliżu, budowę nowych sklepów, wzrost eksportu do sieci IKEA na świecie oraz dalsze inwestycje.

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz