/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK TARCICY

Setra stawia na Polskę

Setra Group

Autor: oprac. dja
Źródło: Setra Group
Data: 2014-05-13


Szwedzka firma Setra Group zwiększa aktywność na rosnącym polskim rynku wyrobów z drewna i otwiera lokalne biuro handlowe w północnej Polsce.

Mariusz Kowalski poprowadzi biuro handlowe Setra w PolsceMariusz Kowalski poprowadzi biuro handlowe Setra w PolsceFot. Setra Group

-Ze względu na pozytywny rozwój sprzedaży w Polsce w ostatnich latach podejmujemy następny krok i otwieramy własne lokalne biuro handlowe w Lęborku. Pozwoli to nam na bardziej ścisłą współpracę z dotychczasowymi polskimi klientami, a jednocześnie budować nowe relacje biznesowe na rosnącym polskim rynku - mówi Olle Berg, Dyrektor Handlowy w Setra.

Polskie biuro sprzedaży Setra Group zlokalizowane jest w Lęborku i będzie prowadzone przez Mariusza Kowalskiego, który nowe stanowisko objął w dniu 1 maja br. Mariusz Kowalski posiada wieloletnie doświadczenie na polskim rynku produktów z drewna i jego doświadczenie obejmuje m.in. pracę dla Stora Enso.

-Mariusz posiada bardzo dobrą znajomość polskiego rynku i ma już ugruntowaną relacji z większością naszych dotychczasowych klientów. Reprezentacja lokalna jest ważna dla długofalowego rozwoju naszej firmy i jesteśmy bardzo zadowoleni, że Mariusz będzie teraz członkiem naszego zespołu - mówi Olle Berg.

***

Setra jest jedną z największych szwedzkich firm działającą na rynku produktów drzewnych w Europie. Oferuje ekologiczne, certyfikowane produkty z drewna przeznaczone takie jak tracicę, drewno profilowane, klejone elementy konstrukcyjne. Przedsiębiorstwo zatrudnia ok. 900 pracowników w 9 tartakach i 5 zakładach przetwórstwa drewna. Do grupy Setra należy również spółka Plusshus zajmujaca się produkcją domów modułowych w konstrukcji szkieletowej. Roczny obrót firmu wysokości ok. 4,1 mld koron szwedzkich. Około 60% sprzedaży obejmują eksport do Europy, Afryki Północnej, na Bliski Wschód i do Japonii.

Liczba wyświetleń: 3847


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA