/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
Tarkett umacnia pozycję

Konsolidacja na rynku podłóg

Autor:
Źródło: Tarkett
Data: 2014-05-13


Tarkett, światowy lider rozwiązań w zakresie podłóg oraz nawierzchni sportowych, ogłosił w dniu dzisiejszym informację o zakończeniu transakcji nabycia 100% udziałów w polskiej spółce Gamrat Wykładziny, specjalisty w dziedzinie wykładzin o wysokiej jakości przeznaczonych głównie do zastosowań profesjonalnych.

Tarkett umacnia swoją pozycję na rynku podłógTarkett umacnia swoją pozycję na rynku podłógFot. Tarkett

Dzięki temu przejęciu, Tarkett wzmocni swoją działalność i będzie rozwijać swoją aktywność we wzrastających segmentach ochrony zdrowia, domów opieki i szkolnictwa, głównie w krajach Europy Środkowej, a w szczególności w Polsce, gdzie Gamrat Wykładziny ma już ustaloną pozycję. Bazując na powierzchni produkcyjnej oraz doświadczeniu firmy Gamrat w Polsce, Tarkett zwiększy także wydajność produkcyjną w zakresie podłóg winylowych oraz wzmocni swoją konkurencyjność.

Spółka Gamrat Wykładziny (Gamrat Wykładziny Sp. z o.o.) wygenerowała rentowny wzrost w ciągu ostatnich trzech lat, posiada wysoce wydajny zakład produkcyjny położony w miejscowości Jasło (Polska południowo-wschodnia). W 2013 roku, aktywność w sektorze podłóg pozwoliła spółce, w tamtym czasie części Gamrat S.A., osiągnąć zysk ze sprzedaży na poziomie około 20 mln euro netto oraz zatrudnić około 220 pracowników. Transakcja przejęcia obejmuje działalność produkcyjną oraz dystrybucyjną w zakresie istniejącego asortymentu produktów.

-Przedmiotowe przejęcie w ramach jednej branży jest zgodne z zewnętrzną strategią rozwoju firmy Tarkett, w szczególności poprzez konsolidację bardzo rozdrobnionego rynku podłóg. To przejęcie wzmocni także pozycję lidera Tarkett w branży produkcji i sprzedaży wykładzin o wysokiej jakości dla sektora obiektów użyteczności publicznej w Europie Środkowej. Nasi klienci skorzystają z połączenia zaawansowanej technologii Tarkett z doskonałym poziomem usług świadczonych przez Gamrat Wykładziny - wyjaśnia Michel Giannuzzi, Prezes Zarządu Tarkett.

 

***

Tarkett jest światowym liderem innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w zakresie podłóg oraz nawierzchni sportowych. Posiadając szeroki wachlarz produktów, w tym wykładzin winylowych, linoleum, wykładzin dywanowych, gumowych, podłóg drewnianych i laminowanych, trawy syntetycznej, nawierzchni bieżni sportowych, Grupa służy klientom w ponad 100 krajach na całym świecie. Z liczbą 11 tys. pracowników oraz 30 zakładami produkcyjnymi, Tarkett sprzedaje każdego dnia 1,3 mln m2 wykładzin do szpitali, szkół, mieszkań, hoteli, biur, sklepów oraz boisk sportowych. Uwzględniając potrzebę zrównoważonego rozwoju, Grupa wprowadziła ekologicznie innowacyjną strategię oraz promuje model gospodarki cyrkulacyjnej. Osiągnięty przez Tarkett w 2013 roku zysk ze sprzedaży na poziomie 2,5 mld euro netto rozkłada się na Europę, Amerykę Północną oraz kraje szybko rozwijające się. Firma Tarkett jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (dział A, oznaczenie TKTT, ISIN: FR0004188670) i uwzględniana w następujących indeksach: SBF 120, CAC Mid 60, CAC Mid & Small, CAC All-Tradable. 

GAMRAT S.A. jest wytwórcą materiałów konstrukcyjnych wykonanych z PCW oraz polietylenu, zaprojektowanych głównie na potrzeby infrastruktury publicznej oraz obiektów użyteczności publicznej. Gamrat S.A., z siedzibą w miejscowości Jasło, jest własnością Lentex S.A., posiadającej siedzibę w Polsce spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. GAMRAT S.A. posiada 100% udziałów GAMRAT Wykładziny Sp. z o.o., która to spółka produkuje i dystrybuuje homogeniczne i heterogeniczne wykładziny, tapety oraz folie przeznaczone dla segmentu handlowego.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz