/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
INWESTYCJE

Producent obrzeży meblowych zainwestuje 20 mln zł

Invest-Park

Autor:
Źródło: Invest-Park
Data: 2014-05-12


Producent obrzeży meblowych, firma Schilsner Industry Group otrzymała zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To pierwszy inwestor w Wałbrzyskiej SSE w 2014 roku.

Producent obrzeży meblowych zainwestuje 20 mln złProducent obrzeży meblowych zainwestuje 20 mln złFot. Schilsner

Schilsner Industry Group zainwestuje 20 mln zł, a zatrudnienie znajdzie ponad 70 osób. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2016r. we Wrocławiu. Firma będzie produkować obrzeża ABS do wykończenia krawędzi płyt meblowych. W kontekście problemów związanych z biodegradacją tworzyw sztucznych ważne jest to, że obrzeża ABS, produkowane są na bazie substancji bezpiecznych dla środowiska, a więc można je poddać pełnemu recyclingowi.

Schilsner Industry Group zainwestowała na terenie WSSE w bardzo dobrym momencie. Od połowy 2014 roku limity dopuszczalnej pomocy publicznej, na którą mogą liczyć przedsiębiorcy, obniżą się o kilkanaście procent.

-Dlatego przy każdej okazji podkreślamy: jeśli firma myśli o rozwoju, powinna przyspieszyć swoje działania i wystąpić jak najszybciej o zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej. Zamknięcie procedury przed 1 lipca 2014 roku da prawo do ulg według obecnie obowiązujących stawek, czyli do siedemdziesięciu procent, w zależności od lokalizacji - tłumaczy Barbara Kaśnikowska, prezes „INVEST-PARKU”, spółki zarządzającej Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Schilsner Industry Group jest czterdziestą piątą firmą z kapitałem polskim funkcjonującą na terenie wałbrzyskiej strefy. Łącznie firmy te zatrudniają 3,5 tys. osób, a suma nakładów poniesionych przez tych inwestorów wynosi ponad 1 mld zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz