/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
PROGRAM OGRODOWY

Stelmet zatrudni kolejnych pracowników

Stelmet

Autor: Urszula Akinyemi
Źródło: Stelmet
Data: 2014-05-07


Rosnąca sprzedaż wyrobów drewnianej architektury ogrodowej produkowanej przez Stelmet sprawia, że firma wciąż zatrudnia nowych pracowników.

Od listopada 2013 roku w zakładach Stelmet utworzono ponad 250 nowych miejsc pracy. W porównaniu do sezonu 2012/2013, jest to wzrost zatrudnienia aż o jedną czwartą. Nowe osoby znajdują pracę w zakładach w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie.

W kwietniu 2014 roku zatrudnionych w firmie było blisko 1200 pracowników. Plany na najbliższe 2-3 miesiące przewidują kolejne przyjęcia pracowników głównie do zakładów w Zielonej Górze i Jeleniowie.

-Naszym zdaniem do końca roku utworzymy jeszcze ok. 100 nowych miejsc pracy. Zależy nam na pracownikach z doświadczeniem związanym z pracą na maszynach stolarskich piłach formatowych, obrabiarkach czterostronnych, gwoździarkach i zszywarkach tapicerskich, takich pracowników chętnie przyjmiemy - komentuje Sławomir Jankowski, Dyrektor Personalny w Stelmet. -Praca w Stelmecie jest wymagająca, a wynagrodzenie zależy od zaangażowania pracowników, bo stosujemy systemy akordowe ale średnie wynagrodzenie w naszej firmie jest wyższe niż przeciętne dla naszego regionu - dodaje.

Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi obrabiarek, wielopił, formatówek oraz innych urządzeń potrzebnych do produkcji asortymentu architektury ogrodowej. Jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową, której roczna produkcja sięga 100 mln euro, a 95% trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Stelmet to nie tylko architektura ogrodowa, ważnym filarem działalności firmy jest produkcja pelletu – ekologicznego paliwa wytwarzanego z odpadów drewnianych, spółka produkuję także energię elektryczną.

-Inwestycje w Stelmecie są niezmiernie istotne, spółka która wyrosła z rodzinnego kapitału dzięki innowacjom należy dziś do największych i najbardziej nowoczesnych w branży drzewnej w całej Europie - komentuje Przemysław Bieńkowski wiceprezes Stelmet sp. z o.o. S.K.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz