/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
KPPD tnie koszty

Likwidacja Składu Fabrycznego w Szczecinku

KPPD

Autor: oprac. dja
Źródło: KPPD
Data: 2014-04-28


Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego SA w Szczecinku rozpoczęło procedurę likwidacji Składu Fabrycznego zlokalizowanego w Szczecinku.

Fot. Drewno.pl

W przekazanym komunikacie spółka poinformowała, że decyzja została podjęta po dokonaniu analizy historii działalności Składu Fabrycznego w Szczecinku, w tym wielkości przychodów ze sprzedaży, kosztów i wyniku finansowego oraz udziału tych wskaźników w wynikach całej spółki oraz danych bieżących. Już wcześniej spółka informowała o trudnej sytuacji na prowadzonych składach handlowych.

Według informacji zarządu KPPD, likwidacja Składu Fabrycznego w Szczecinku nie będzie miała istotnego wpływu na przychody spółki z uwagi na jej niski udział w całkowitej sprzedaży (ok. 4% w 2013r. i 2,9% w I kw. 2014 r.).

Skład Fabryczny w Szczecinku prowadzi działalność handlową hurtową i detaliczną. W jego ofercie znajdują się głównie artykuły wyposażenia łazienek, płyty drewnopochodne oraz wyroby spółki. W związku z likwidacją jednostki wypowiedzenia umów o pracę otrzymało 17 osób.

KPPD posiada jeszcze jeden Skład Fabryczny zlokalizowany w Koszalinie.

W ubiegłym roku Koszalińskie PPD SA osiągnęło przychody netto ze sprzedaży  w wysokości 230,513 mln zł (2012: 227,292 mln zł). Zysk operacyjny spółki wyniósł 5,694 mln zł (2012: 6,196 mln zł), a zysk netto 3,959 mln zł (2012: 3,939 mln zł). 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA