/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Mirbud przejmuje Arenę Ostróda

Autor: oprac. pks
Źródło: Mirbud
Data: 2014-04-18


Mirbud SA zawarł wstępną umowę ze spółkami Demuth SIGMA oraz Demuth ALFA na nabycie blisko 100% udziałów w spółce Demuth ALFA, która jest właścicielem centrum targowo-wystawienniczego Arena Ostróda.

Mirbud przejmuje Arenę OstródaMirbud przejmuje Arenę OstródaFot. Drewno.pl

Arena Ostróda to jedno z najnowocześniejszych centrów targowo-wystawienniczych w Polsce organizująca cykl targów w formule B2B, w czasie których producenci ofertują swoje produkty bezpośrednio kontrahentom. W branży znane są cykliczne imprezy MTM - Międzynarodowe Targi Meblowe. W ubiegły tygodniu odbyła się pierwsza edycja Targów Technologii Obróbki Drewna i Produkcji Mebli AMIA.

W ubiegłym roku w Arenie Ostróda odbyło się 16 imprez wystawienniczych podczas których centrum odwiedziło ponad 50 tysięcy osób. Powierzchnia wystawiennicza centrum to blisko 20 tys. metrów kwadratowych. Obecnie trwa rozbudowa Areny o dodatkową halę o powierzchni użytkowej przekraczającej 21 tys. m2. Po zakończeniu inwestycji powstanie jedno z największych w Polsce Wschodniej i w tej części Europy centrów targowo-konferencyjnych o powierzchni ponad 40 tys. m2, spełniające wszelkie standardy umożliwiające organizowanie imprez o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Projekt budowy centrum jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Wykonawcą inwestycji jest Mirbud S.A.

-Jestem przekonany, że finalizując transakcję przejęcia Areny Ostróda, kupimy spółkę o dużym potencjale. Po zakończeniu budowy drugiej hali będzie to jedno z największych w Polsce i tej części Europy centrów wystawienniczo-targowych. Analizując zaś biznes plan tej spółki na najbliższe parę lat jestem przekonany, że może ona pozytywnie wpłynąć na generowane przez naszą grupę kapitałową wyniki finansowe. Nie należy także zapominać, że kupując Arenę będziemy mogli także intensywniej marketingowo niż dotychczas docierać do potencjalnych nowych klientów, uczestników targów w Ostródzie. - powiedział Jerzy Mirgos, Prezes Zarządu Mirbud S.A.

Strony transakcji ustaliły łączną cenę sprzedaży akcji w wysokości 8,5 mln zł. Płatność za nabyte akcje podzielona jest na 3 transze: I w wysokości 2.000.000,00 zł jest płatna w ciągu 45 dni jako zadatek po podpisaniu umowy przedwstępnej, II w wysokości 2.000.000,00 złotych po wpisie przekształcenia Spółki Ostródy w Spółkę Akcyjną, III transza w wysokości 4.500.000,00 złotych po zawarciu umowy przyrzeczonej.

Strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej do dnia 15 stycznia 2015 roku, o o ile ziszczą się warunki, w postaci: rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym przekształcenia Spółki Ostróda w Spółkę Akcyjną oraz uzyskania przez Emitenta zgody Prezesa UOKiK na nabycie akcji i przejęcie kontroli nad Spółką Akcyjną.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA