/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Nowy zakład produkcji mebli w Iławie

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2014-04-04


W Iławie (woj. warmińsko-mazurskie) otwarto w czwartek nowoczesną halę i linię produkcyjną w zakładzie należącym do Grupy Meblowej Szynaka. Inwestor zapowiedział, że zwiększy liczbę pracowników o co najmniej 50 osób.

Nowa hala produkcyjna o powierzchni ponad 4 tys. m kw. powstała przy ul. Ostródzkiej. Stalową konstrukcję dachu, opartą na żelbetowych słupach prefabrykowanych, wykonała iławska firma Stolmet. W hali ułożono antypoślizgową i odporną na ścieranie posadzkę przemysłową. Realizacja tej inwestycji trwała pół roku i kosztowała ponad 5,6 mln zł. 

W budynku zamontowano innowacyjną linię produkcyjną. Za ponad 6,4 mln zł zakupiono park maszynowy o wydajności ponad 36 tys. metrów bieżących elementów meblowych na dobę. 

Inwestor zadeklarował, że po otwarciu nowego obiektu zatrudni dodatkowo minimum 50 osób. W czwartek w Iławie otworzył również rozbudowane Centrum Wystawiennicze o pow. 1,5 tys. m kw. 

Grupa Meblowa Szynaka składa się z sześciu zakładów produkujących meble mieszkaniowe. Swoje wyroby sprzedaje w ponad 350 salonach meblowych w Polsce i eksportuje je do 40 krajów. Zatrudnia ponad 2,7 tys. osób i jest jednym z największych pracodawców na Warmii i Mazurach. Powstała z firmy rodzinnej z 60-letnią tradycją.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA