/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

GO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszyn

GLOBUS

Autor:
Źródło: GLOBUS
Data: 2014-04-02


Każde narzędzie, które nie posiada specjalnej powłoki uszlachetniającej i używane jest do procesów cięcia materiałów takich jak: drewno (szczególnie świeże), tworzywa sztuczne (pcv, gumy, uszczelki) narażone jest na oklejanie się ostrzy oraz jego okolic (dysku , korpusu, zębów). Nawarstwianie się zabrudzeń w tych miejscach powoduje wzrost oporów skrawania, może to prowadzić do nadmiernego przegrzewania się dysku a w efekcie doprowadzić do utraty stabilności pracy, a nawet zniszczenia narzędzia.

GO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszynGO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszynFot. GLOBUS

Stosując płyn GO Cleaner do mycia i czyszczenia pił, frezów lub wierteł unika się problemów z niewłaściwą oceną stanu zużycia narzędzia, które powinno być właściwe serwisowane aby długo służyło.

Jego nowatorska formuła stworzona została z myślą o ciężkich zabrudzeniach występujących w przemyśle drzewnym, stolarskim, meblowym oraz maszynowym. Doskonale radzi sobie z zabrudzeniami na narzędziach, które powstały przy obróbce drewna, usuwa żywicę oraz wszelkie zabrudzenia ropopochodne a zarazem jest łagodny dla czyszczonej powierzchni (m.in.: plastiku, aluminium, gumowych uszczelek).

GO Cleaner dedykowany jest do czyszczenia pił tarczowych i taśmowych, frezów, głowic, wierteł, narzędzi stosowanych w ogrodnictwie typu podkaszarki i kosiarki spalinowe, piły spalinowe łańcuchowe a także świetnie sprawdza się podczas czyszczenia zabrudzonych elementów maszyn.

GO Cleaner to płyn bezpieczny dla ludzi, nie zawiera wodorotlenku potasu, który jest bardzo silnie żrącą substancją (niestety ta niebezpieczna substancja jest składnikiem produktów firm konkurencyjnych). Jako jeden z nielicznych na rynku nie podlega wymogom ADR w transporcie, co znacznie obniża koszty transportu (jest substancją niepalną). Wyprodukowany na bazie zasadowej zawiera związki powierzchniowo-czynne - to środek silnie nawilżający oraz silnie penetrujący zabrudzenia.
GO Cleaner można również bezpiecznie zneutralizować za pomocą wody i jest zarazem bezpieczny dla ubrania roboczego - nie narusza struktury włókna.

GO Cleaner jest płynem dwu zadaniowym:

  • pierwszym zadaniem jest oddzielenie zabrudzenia od czyszczonej powierzchni
  • drugim, zabezpieczenie czyszczonej powierzchni przed czynnikami zewnętrznymi

Jak najskuteczniej zastosować płyn GO Cleaner?

Najlepsze efekty daje metoda zanurzeniowa. Należy zanurzyć czyszczony przedmiot w płynie GO Cleaner na czas od 15 do 30 minut, następnie należy go wyciągnąć i przetrzeć szmatką zbierając rozpuszczone zabrudzenia. Jest to metoda szczególnie zalecana do czyszczenia narzędzi, typu piły tarczowe, frezy, głowice, wiertła. Można również spryskać bezpośrednio czyszczoną powierzchnię i pozostawić na czas od 5 do 15 minut aby płyn GO Cleaner rozpuścił wszelkie zabrudzenia a następnie przetrzeć szmatką zbierając rozpuszczone zabrudzenia. W przypadku bardzo nawarstwionych i dużych powierzchniowo zabrudzeń penetracja może potrwać dłużej niż podane czasy, do grubych warstw zanieczyszczeń należy czynność mycia powtórzyć. Przy mniejszych zabrudzeniach płyn GO Cleaner można rozcieńczyć w stosunku 1:1, maksymalnie 1:2, ale w tym przypadku czas reakcji na zabrudzenia wydłuża się - zalecamy stosować go w postaci nierozcieńczonej.

Skład płynu GO Cleaner opracowany został przez polskich chemików, a jego produkcja odbywa się w polskich zakładach chemicznych.

GO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszyn (Zdjęcia: 4)

GO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszynGO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszynGO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszynGO Cleaner płyn do mycia i czyszczenia narzędzi oraz maszyn

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA