/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Projekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGW

Wydział Technologii Drewna SGGW

Autor:
Źródło: Wydział Technologii Drewna SGGW
Data: 2014-03-31


W dniach 18-19 marca 2014 roku na Wydziale Technologii Drewna SGGW w Warszawie odbyło się czwarte spotkanie projektu Bolster-UP II: program dla rozwoju kompetencji stolarzy i tapicerów.

Projekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGWProjekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGWFot. WTD SGGW

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich krajów uczestniczących tzn. z Niemiec, Holandii, Belgii, Polski, Danii, Bułgarii, Rumunii i Wielkiej Brytanii. Z Polski w projekcie uczestniczy Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli, którą reprezentowali dyrektor Marek Adamowicz i główny wykonawca projektu Sylwia Oleńska.

Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Life Long Learning: Leonardo da Vinci. Celem powyższego projektu jest rozwój szeroko pojętych kompetencji pracowników w dwóch pokrewnych zawodach, tj. tapicer i stolarz, którzy łącznie stanowią grupę około 50 proc. wykwalifikowanych pracowników zatrudnionych w europejskich sektorach przemysłu drzewnego oraz meblarskiego.

W związku ze stale rozwijającą się globalizacją i wzrostem wymagań, dotyczących elastyczności siły roboczej, rozwojem demograficznym społeczeństw, a także rosnącym zapotrzebowaniem rynku na wykwalifikowanych pracowników oraz potrzebą stworzenia przejrzystości systemów edukacji i podnoszenia kwalifikacji, niezbędne wydaje się włożenie istotnego wysiłku w to, aby wyjść poza ramy przeciętnych porównań systemów edukacyjnych i uzyskiwania kwalifikacji. Pomimo zauważalnych różnic w krajowych systemach kształcenia zawodowego, organizacja pracy i wymagania dotyczące kwalifikacji pracowników są wszędzie bardzo podobne.

Ogólny profil kształcenia jest opracowywany na bazie przeprowadzonych obszernych badań na temat krajowych wymagań dotyczących kwalifikacji i kompetencji pracowników w wybranym sektorze przemysłu, uwzględniając jego zapotrzebowanie w przyszłości. Rezultaty powyższego projektu zostaną włączone do istniejącego europejskiego dialogu społecznego i będą szeroko promowane w całej Europie. Jednocześnie długoterminowym celem przedstawionych powyżej działań jest osiągnięcie pełnej akceptacji oraz wzajemne uznanie podstawowych profili zawodowych we wszystkich krajach europejskich. W skład konsorcjum projektu wchodzą partnerzy społeczni, ich europejskie organizacje patronackie oraz podmioty świadczące usługi szkoleniowe. Dodatkowo, jako eksperci i konsultanci w projekt zaangażowane są osoby działające aktywnie w przemyśle drzewnym oraz meblarskim.

Projekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGW (Zdjęcia: 2)

Projekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGWProjekt Bolster-UP: Spotkanie na Wydziale Technologii Drewna SGGW

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Stolarze?

A którzy na zdjęciach to stolarze i tapicerzy???? Kolejne unijne pieniądze przejedzone na pseudoszkoleniach.

UE [1]Odpowiedz na ten komentarz2014-04-02 13:19:31

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz