/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Naukowcy z SGGW zainteresowani paliwami z biomasy drzewnej

WTD SGGW

Autor:
Źródło: WTD SGGW
Data: 2014-03-29


W dniu 24 marca br. w Pałacyku Rektorskim SGGW w Warszawie odbyło się seminarium na temat innowacyjnych technologii otrzymywania paliw z biomasy drzewnej.

Seminarium na temat innowacyjnych technologii otrzymywania paliw z biomasy drzewnejSeminarium na temat innowacyjnych technologii otrzymywania paliw z biomasy drzewnejFot. Emil Archanowicz, WTD SGGW

W spotkaniu, zorganizowanym przez prof. S. Karpińskiego z Wydziału Ogrodnictwa, Biotechnologii i Architektury Krajobrazu i dr hab. J. Zawadzkiego prof. SGGW, z Wydziału Technologii Drewna, uczestniczył zaproszony przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, J. Pilitowski, dyrektor Departamentu Energii Odnawialnej, prof. J. Niemiec, Prorektor SGGW ds.Nauki, przedstawiciele wydziałów SGGW (WIP, WOBiAK, WRiB i WTD) oraz przemysłu (Ekobenz sp. z o.o.).

Na spotkaniu przedyskutowano perspektywy rozwoju rynku i technologii biomasy i biopaliw oraz podjęto decyzję o podjęciu starań w kierunku utworzenia konsorcjum naukowego związanego z programem NCBiR "BIOSTRATEG".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA