/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Stelmet planuje zatrudnić 100 nowych pracowników

Stelmet

Autor: Urszula Akinyemi
Źródło: Stelmet
Data: 2014-03-25


Stelmet, lider w produkcji drewnianej architektury ogrodowej, zatrudni kolejnych 100 pracowników. Znajdą oni pracę w zakładach w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie. Dynamiczny rozwój firmy sprawia, że jest ona jednym z głównych pracodawców w województwie lubuskim. Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1200 osób. W grudniu 2013 roku firma zatrudniła 60 pracowników, więc jest to druga rekrutacja na taką skalę w przeciągu ostatniego półrocza.

Stelmet planuje zatrudnić 100 nowych pracownikówStelmet planuje zatrudnić 100 nowych pracownikówFot. Stelmet

Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi obrabiarek, wielopił, formatówek oraz innych urządzeń potrzebnych do produkcji asortymentu architektury ogrodowej.

-Największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które pracowały w branży i mają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi, ustawiania parametrów nowoczesnych maszyn do obróbki drewna - komentuje Sławomir Jankowski, Dyrektor Personalny Stelmet. -Pracownicy niewykwalifikowani również będą mieli szansę na otrzymanie zatrudnienia, zostaną przeszkoleni i rozpoczną pracę na stanowiskach pomocniczych - dodaje.

Jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową, której roczna produkcja sięga 100 mln euro, a 95% trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Wzrost sprzedaży wiąże się z wczesną wiosną i zwiększeniem zapotrzebowania na produkowaną przez zakład Stelmet tzw. architekturę ogrodową. Na wzrost popytu wpłynęło uruchomienie pod koniec roku 2013 nowej linii do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach. Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały  sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosowując się do potrzeb klientów Stelmet poszerzył asortyment.

Stelmet to nie tylko architektura ogrodowa, ważnym filarem działalności firmy jest produkcja pelletu - ekologicznego paliwa wytwarzanego z odpadów drewnianych, spółka produkuję także energię elektryczną.

-Inwestycje w Stelmecie są niezmiernie istotne, spółka która wyrosła z rodzinnego kapitału dzięki innowacjom należy dziś do największych i najbardziej nowoczesnych w branży drzewnej w całej Europie - komentuje Przemysław Bieńkowski wiceprezes Stelmet sp. z o.o. S.K.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA