/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pozbud inwestuje w innowacje

Pozbud T&R

Autor:
Źródło: Pozbud T&R
Data: 2014-03-24


W fabryce w Słonawach rozpoczęła się innowacyjna inwestycja w branży stolarki drewnianej. Na przedsięwzięcie firma POZBUD T&R S.A. otrzymała dotację unijną na unikalną w skali Europy linię do lakierowania oraz okuwania stolarki i szklenia.

Wizualizacja fabryki POZBUD T&R w SłonawachWizualizacja fabryki POZBUD T&R w SłonawachFot. POZBUD T&R

Całkowity koszt realizacji projektu wynosi 39,712 mln zł. Kwota dofinansowania na część inwestycyjną projektu stanowi 45 % kwoty wydatków kwalifikowanych związanych z realizacją projektu i wyniesie ponad 12,805 mln zł. 85% tej kwoty, czyli 10,885 mln zł, dofinansowane zostanie w formie płatności ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, natomiast pozostałe 15% (1,920 mln zł) to dotacja celowa.

-Przed dotacją został zgłoszony przeze mnie patent do Urzędu Patentowego na sposób malowania/lakierowania okien i drzwi. Jest to nasz i tylko nasz, „pozbudowski” patent. Sami to wymyśliliśmy i opracowaliśmy. W związku z tą inwestycją będziemy budować nową halę o wielkości 5000m2 na działce na terenie obecnej fabryki. W tej chwili prowadzimy rozmowy dotyczące uzgodnień natury formalnej, jak i  rozmowy handlowe dotyczące wyboru maszyn i urządzeń pod tę inwestycję. Innowacyjne malowanie ma  głównie na względzie walory estetyczne, ale także efekt wytrzymałości i trwałości powłoki - mówi Tadeusz Andrzejak, Prezes firmy POZBUD T&R S.A.

Czas realizacji projektu to marzec 2015 rok. POZBUD T&R zostawia sobie trzymiesięczną furtkę, gdyż chciałaby zakończyć tę inwestycję do końca przyszłego roku. Na dzień dzisiejszy firma ma zatrudnionych ogółem 110 osób. Realizując nową inwestycję zatrudni ok. 25 osób - ze względu na wzrost produkcji. Spółka przymierza się nawet do trzykrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnej, która obecnie wynosi 3000 m2 na miesiąc.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz