/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Homanit i Polipol skorzystają na powiększeniu Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

KPRM, Drewno.pl

Autor: oprac. pks
Źródło: KPRM, Drewno.pl
Data: 2014-03-24


18 marca 2014r. Rada Ministrów przyjąła na wniosek Ministra Gospodarki rozporządzenie zmieniające granice Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Do strefy włączone zostaną tereny położone w: Dębnie, Drezdenku, Gorzowie Wielkopolskim, Kamieniu Pomorskim, Krośnie Odrzańskim, Strzelcach Krajeńskich, Śmiglu, Wągrowcu.

Fabryka płyt pilśniowych w Krośnie OdrzańskimFabryka płyt pilśniowych w Krośnie OdrzańskimFot. Homanit

Obszarem Kostrzyńsko-Słubickiej SSE objęte zostaną m.in. grunty na których istnieją już zakłady produkcyjne, a należące do dwóch firm działających w branży drzewnej, które planują nowe inwestycje.

Pierwszą z nich jest Homanit Krosno Odrzańskie sp. z o.o., spółka należąca do niemieckiej grupy Homanit, będącej jednym z czołowych europejskich producentów płyt pilśniowych twardych MDF i HDF formowanych metodą suchą. W 2012r. Homanit odkupił od spółki Hardex zakład produkcji płyt pilśniowych w Krośnie Odrzańskim. Obecnie produkuje tu rocznie ok. 28 milionów m² twardych płyt pilśniowych o grubości od 2,5 do 5,0 mm.

Homanit realizuje plan rozbudowy, przebudowy i modernizacji fabryki w Krośnie. Do pierwszego kwartału 2016 roku spółka planuje zainwestować ponad 211 mln zł. Pierwszy etap inwestycji związany z rozbudowa i przebudową systemu zasilania energetycznego zakładu został już zakończony. Przebudowano również wjazd do zakładu. Kolejną wykonaną inwestycją jest modernizacja linii do korowywania i rozdrabniania drewna. W 2013r. inwestycje Homanitu w Krośnie wyniosły ok. 15 mln euro. Na terenie strefy ekonomicznej ma zostać zrealizowany kolejny etap inwestycji: nowa hala produkcyjna na której odbywać się będzie formatowanie (przycinanie) płyt pod zamówienia klientów. Powstanie także centrum obróbcze na którym wykonywane będą np. otwory w formatkach. Zostanie też zamontowany rębak. W wyniku inwestycji utworzonych zostanie co najmniej 20 nowych i utrzymane obecne 312 miejsc pracy. 

Drugą z firm, która znajdzie się wśród beneficjentów jest Polinova Polska sp. z o.o. należy do niemieckiej Grupy Polipol, producenta mebli tapicerowanych. Grupa Polipol we wszystkich swoich fabrykach ok. 4300 pracowników. Projekt inwestycyjny który zostanie zrealizowany w Wągrowcu polegać będzie na uruchomieniu nowoczesnego zakładu produkcji mebli tapicerowanych, w którym pracę znajdzie co najmniej 170 osób. Planowane nakłady inwestycyjne sięgną co najmniej 93,10 mln zł. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to koniec 2015r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz