/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Swedwood Karelia odzyskuje zawieszony certyfikat FSC

IKEA

Autor:
Źródło: IKEA
Data: 2014-03-17


10. marca 2014 roku organizacja Rainforest Alliance ogłosiła, że wycofuje zawieszenie certyfikatu Forest Stewardship Council dla Swedwood Karelia, dotyczącego pozyskiwania przez firmę surowca drzewnego na terenie Karelii w Rosji. Decyzja została podjęta na podstawie oceny wyników rocznego audytu dokonanej przez niezależny komitet odwoławczy.

Certyfikat FSC dla Swedwood Karelia LLCCertyfikat FSC dla Swedwood Karelia LLCFot. Swedwood

-Bardzo się cieszymy, że zawieszenie certyfikatu FSC dla naszej spółki zostało wycofane, ponieważ przykładamy ogromną wagę do odpowiedzialnego zarządzania zasobami leśnymi i pozyskiwania surowca drzewnego. Naszym celem jest teraz kontynuowanie takiego właśnie sposobu zarządzania oraz wyeliminowanie jakichkolwiek nieprawidłowości - powiedział Anders Hildeman, Forestry Manager w Grupie IKEA.

Po tym jak w styczniu 2014 roku certyfikat FSC został zawieszony, IKEA Industry oraz spółka Swedwood Karelia złożyły odwołanie, aby wyjaśnić, czy klasyfikacja niezgodności odbyła się zgodnie ze standardami FSC.

-Szczegółowe kontrole są siłą systemu FSC i jesteśmy przekonani, że ocena komitetu odwoławczego jest zgodna z zasadami organizacji Forest Stewardship Council. Będziemy nadal ściśle przestrzegać tych zasad. Wierzymy, że jest to najbardziej wiarygodny system certyfikacji w zakresie zarządzania zasobami leśnymi, ponieważ u jego podstaw leży osiąganie równowagi pomiędzy rentownością prowadzonych działań, ochroną środowiska naturalnego oraz prawami i potrzebami ludzi, którzy pracują i żyją na obszarach leśnych - dodał Anders Hildeman.

Poprzez naszą politykę zakupową oraz projekty partnerskie będziemy nadal wspierać odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi w Rosji, co pozytywnie wpłynie również na obszar Karelii.

Spółka Swedwood Karelia jest certyfikowana przez FSC od 2006 roku i jest co roku audytowana pod kątem zgodności ze standardami organizacji Forest Stewardship Council.

Grupa Swedwood to produkcyjne ramię koncernu IKEA.

 

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz