DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Paged inwestuje na Ukrainie

Paged SA

Autor:
Źródło: Paged SA
Data: 2005-04-20


Paged Rzeszowskie Fabryki Mebli SA (Sędziszów Małopolski) objął 99% udziałów nowej spółki na Ukrainie: Paged Karpaty Ltd. Zarejestrowanie nowej spółki w miejscowym sądzie nastąpiło z dniem 6 kwietnia br. Fundusz statutowy Paged Karpaty wynosi 50.000 USD i dzieli się na 100 udziałów o wartości 500 USD każdy.

Paged Rzeszowskie Fabryki Mebli sfinansowały objęcie ww. udziałów po ich wartości nominalnej ze środków własnych i traktuje je jako inwestycje długookresową.

Przedmiotem działalności Paged Karpaty Ltd. będzie przetwórstwo drewna. Firma będzie sprzedawać swoje produkty (drewniane elementy wyrzynane oraz tarcicę) w pierwszej kolejności do spółek meblowych Grupy Kapitałowej Paged SA. Powodem planowanego prowadzenia działalności na Ukrainie jest konieczność zorganizowania dla sektora meblowego GK Paged SA źródła dostaw konkurencyjnych cenowo i jakościowo półproduktów do produkcji mebli. Będzie to możliwe dzięki bezpośredniemu dostępowi do tańszego i lepszego jakościowo drewna okrągłego oraz tańszej siły roboczej. Ponadto Paged Karpaty będzie realizowała sprzedaż w walutach (USD lub EUR), co przyczyni się do ograniczenia wpływu wahań tych walut na osiągane przez spółki meblowe wyniki.

Paged Fabryki Mebli Sp. z o.o. z siedzibą w Jasienicy (w której Paged SA posiada 100% udziałów) posiada 83,49% akcji i głosów na walnym zgromadzeniu Paged Rzeszowskie Fabryki Mebli SA. Dodatkowo członkowie zarządu Paged SA - Edmund Mzyk i Krzysztof Bukowski zasiadają w Radzie Nadzorczej Paged Rzeszowskich Fabryk Mebli SA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz