/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Kronopol modernizuje zakład w Żarach

Autor: oprac. pks
Źródło: Skanska, PAP
Data: 2014-02-28


Spółka Kronopol zawarła z Skanska umowę na rozbudowę zakładu produkcyjnego w Żarach. Wartość inwestycji wyniesie 13,5 mln zł.

Fabryka Kronoplu w ŻarachFabryka Kronoplu w ŻarachFot. Swiss Krono Group

Rozbudowa obejmie budowę placu składowego surowca drzewnego o powierzchni ponad 30 tys. m2. Modernizacja placu surowcowego bazować będzie na dotychczasowej infrastrukturze technicznej do odbioru surowca, jego ważeniem i kontrolą. Powstanie także sieć kanalizacji deszczowej (0,6 km), wodociąg (1,1 km), maszty oświetleniowe (12 sztuk), zbiornik ppoż. i retencyjny.  -Nawierzchnię placu zrealizujemy w technologii Densiphalt - powiedział Bartosz Banach, Kierownik Budowy, Skanska. -Dzięki temu systemowi konstrukcja płyty będzie charakteryzowała się wyjątkową nośnością i odpornością na zużycie. Ponadto, ze względu na brak szczelin dylatacyjnych będzie łatwa w utrzymaniu czystości. Prace ruszą na początku kwietnia br. i potrwają 5 miesięcy.

Budowa nowego placu surowca to część zadania związanego z modernizacją spółki Kronopol. -Inwestycja zwiększy możliwości magazynowe, a także skróci czas przyjęcia i odbioru jakościowego surowca drzewnego - wyjaśnia Jarosław Masina, kierownik działu marketingu firmy w rozmowie z PAP.

Kronopol Żary Sp. z o.o. należy do szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Group, posiadającego zakłady w Szwajcarii, Francji, USA, Niemczech, Rosji i na Ukrainie. To jeden ze światowych liderów w branży produktów drewnopochodnych.

Fabryka w Żarach powstała w 1994r. Początkowo zajmowała się produkcją płyt wiórowych dla przemysłu meblarskiego. W kolejnych latach produktów przybyło. Dziś żarski zakład wytwarza płyty OSB, MDF, podłogi laminowane i panele ścienne wraz z akcesoriami, które trafiają na polski rynek i są eksportowane do 50 krajów. W ciągu roku Kronopol produkuje ponad 1,5 mln m3 różnego rodzaj płyt drewnopochodnych. Od początku działalności firma zainwestowała w Żarach ok. 600 mln euro. W ub.r. na modernizację parku maszynowego spółka przeznaczyła ok. 70 mln zł.

Kronopol zatrudnia ponad tysiąc osób. Jest jednym z największych pracodawców w woj. lubuskim. W ub.r. obroty spółki wyniosły ponad 2 mld zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz