/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Budma 2014: Złote Medale MTP rozdane

MTP

Autor: oprac. pks
Źródło: MTP
Data: 2014-02-26


Złoty Medal MTP to jedna z najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, która jest przyznawana po wnikliwej ocenie ekspertów innowacyjnym produktom najwyższej jakości, odpowiadającym szeregu kryterium, wytworzonym w oparciu o najwyższej klasy technologie.

Okno do dachów płaskich typu FOkno do dachów płaskich typu FFot. Fakro

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń, Sąd Konkursowy pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka, z-cy dyrektora Instytutu Konstrukcji Budowlanych, Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Poznańskiej uhonorował 22 produkty zgłoszone do konkursu o Złoty Medal na targach BUDMA, CBS, GLASS i KOMINKI. Wszystkie przyznane Złote Medale MTP są nagrodami równoważnymi.


Wśród nagrodzonych produktów znalazły sie m.in.:

Okno do dachów płaskich typu F - FAKRO sp. z o.o., Nowy Sącz
Pawilon 5, stoisko 93

W budynkach z płaskimi dachami często zdarza się, że wewnątrz istnieją pomieszczenia, w których nie ma możliwości zastosowania standardowych okien pionowych. W każdym pomieszczeniu powinno znajdować się źródło naturalnego światła aby czuć się w nim komfortowo. Idealnym

rozwiązaniem w takich przypadkach jest montaż specjalnie zaprojektowanych okien do płaskich dachów FAKRO. Okna do dachów płaskich DEF doświetlają naturalnym światłem wnętrza, dają możliwość przewietrzania pomieszczenia oraz łącza w sobie wysoką funkcjonalność i doskonałe parametry termoizolacyjne.


Ościeżnica DISCRET - Entra sp. z o.o., Pruszcz Gdański
Pawilon 8, stoisko 49

Ościeżnica DISCRETOścieżnica DISCRETFot. Entra


System ościeżnic DISCRET to rewolucyjne rozwiązanie przeznaczone do montażu drzwi, pozwalające na ukrycie ościeżnicy i jej całkowite zlicowanie z płaszczyznami ścian. System umożliwia montaż w ścianie gipsowo-kartonowej oraz murowanej. Powierzchnia ościeżnic może być pokryta materiałami dekoracyjnymi identycznymi z powierzchnią przylegającej ściany, co daje wizualny efekt „braku” ościeżnicy drzwiowej oraz skrzydła zamocowanego bezpośrednio w ścianie. Producent systemu może dostosować go do każdego typu i rozmiaru drzwi do wysokości 2,7m.


Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK - Bikeparkitect  s.r.o., Czechy - Zgłaszający: BTProject s.c. Poznań
Pawilon 7, stoisko 12

Rowerowy plac zabaw PUMPTRACKRowerowy plac zabaw PUMPTRACKFot. Bikeparkitect


To nowej generacji zabawa na dwóch kółkach dla wszystkich grup wiekowych. Stwarza możliwość obycia z rowerem, rozwija koordynację ruchową oraz zmysł równowagi przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Rowerowy plac zabaw PUMPTRACK jest rezultatem wielu lat doświadczeń w projektowaniu i budowie torów rowerowych oraz infrastruktury sportowej. Knowhow w połączeniu z zaangażowaniem profesjonalnych kolarzy, budowniczych i projektantów z całego świata zaowocowało unikalnym, modułowym torem spełniającym Europejskie normy bezpieczeństwa dla placów zabaw:  EN 1176-1:2009, EN 1176-7:2009.

Kominek z płaszczem wodnym PL500 GREEN SB - LECHMA Lech Piasny, Poznań
Pawilon 5A, stoisko 16

Kominek z płaszczem wodnym PL500 GREEN SBKominek z płaszczem wodnym PL500 GREEN SBFot. Lechma


Kominek z płaszczem wodnym PL500 Green SB jest najnowszym produktem firmy Lechma. Wkład kominkowy posiada nowatorskie rozwiązania konstrukcyjne, które pozwoliły na osiągnięcie sprawności na poziomie 80% i spełnienie wymagań surowej ekologicznej Niemieckiej normy  BlmSchV 2 która zacznie obowiązywać od grudnia 2014r.  Kominek ma moc nominalną 13,5KW,  ciśnienie robocze 2bar, posiada jednolitą giętą szybę i palenisko wyłożone wermikulitem.  Produkt jest ekologiczny i dba o ochronę środowiska.


Linia wkładów  kominkowych BLANKA - KRATKI.PL Marek Bal, Jedlińsk / Wsola
Pawilon 5A, stoisko 21

Linia wkładów  kominkowych BLANKALinia wkładów kominkowych BLANKAFot. Kratki.pl

   

Wszystkie z wkładów charakteryzują się podobnym, nowoczesny frontem, urozmaiconym o ozdobne poziome pasy. Daje to wizualne złudzenie szerszego frontu, niż jest w rzeczywistości. Był to celowy zabieg projektantów, który miał sprawić iluzję szerszej wizji ognia. Korpus palenisk wykonany jest ze stali kotłowej, a ich komora wyłożona została formatkami akumulacyjnymi. Takie rozwiązanie nadaje kominkom elegancki wygląd. Dodatkowo zastosowanie tego materiału zapewnia utrzymanie odpowiedniej temperatury spalania, co przekłada się na wyższą efektywność pieców.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA