/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Novigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewna

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2014-02-22


Spółka Novigo zarejestrowana w podwarszawskich Markach uzyskała w miniony piątek zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Novigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewnaNovigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewna

Novigo zamierza produkować w podstrefie Suwałki wyroby z drewna, głównie wieszaki do ubrań. Realizacja inwestycji, która kosztować ma w sumie 18 mln zł zaplanowana został w dwóch etapach.

"Najpierw inwestor wyposaży w park maszynowy wynajętą na terenie strefy halę i rozpocznie w niej produkcję. Dopiero w następnej kolejności zakupi nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej, na której wybuduje własny zakład produkcyjny" - powiedział PAP Robert Żyliński, prezes SSSE.

Realizacja inwestycji potrwa do kwietnia 2015 roku. Spółka zadeklarowała również zatrudnienie co najmniej 18 pracowników. 

Novigo to nowo powstała spółka powiązana i blisko współpracującą z firmą Padma Art, która w połowie stycznia poinformowała o uzyskaniu zezwolenia na działalność w Suwalskiej SSE dla innego projektu - prowadzonego przez spółkę Padma 3.0 - o wartości 53 mln zł. Klientem strategicznym dla spółek jest IKEA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz