/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Novigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewna

PAP

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2014-02-22


Spółka Novigo zarejestrowana w podwarszawskich Markach uzyskała w miniony piątek zezwolenie na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Novigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewnaNovigo zainwestuje 18 mln w produkcję galanterii z drewna

Novigo zamierza produkować w podstrefie Suwałki wyroby z drewna, głównie wieszaki do ubrań. Realizacja inwestycji, która kosztować ma w sumie 18 mln zł zaplanowana został w dwóch etapach.

"Najpierw inwestor wyposaży w park maszynowy wynajętą na terenie strefy halę i rozpocznie w niej produkcję. Dopiero w następnej kolejności zakupi nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej, na której wybuduje własny zakład produkcyjny" - powiedział PAP Robert Żyliński, prezes SSSE.

Realizacja inwestycji potrwa do kwietnia 2015 roku. Spółka zadeklarowała również zatrudnienie co najmniej 18 pracowników. 

Novigo to nowo powstała spółka powiązana i blisko współpracującą z firmą Padma Art, która w połowie stycznia poinformowała o uzyskaniu zezwolenia na działalność w Suwalskiej SSE dla innego projektu - prowadzonego przez spółkę Padma 3.0 - o wartości 53 mln zł. Klientem strategicznym dla spółek jest IKEA.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA