/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Zmiany w świecie wystawienniczym przemysłu drzewnego i meblarskiego

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2014-02-21


Polska jest jednym z największych producentów i jednocześnie czwartym eksporterem mebli na świecie. Cieszymy się dobrą opinią jako zaplecze produkcyjne, a dobre nastroje w branży utrzymały się przez cały 2013 rok. Widać było je na tegorocznych, jednych z największych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, imprez dla branży - targach Drema i Furnica

Nowy Termin

Podążając za światowymi trendami przemysłu drzewno-meblarskiego, Międzynarodowe Targi Poznańskie zdecydowały się na przeniesienie terminu targów Drema i Furnica na jesień. Ze względu na zbyt dużą kumulację targów dedykowanych tej branży w pierwszym półroczu oraz dla zwiększenia komfortu zarówno wystawców jak i osób odwiedzających, od 2014 roku targi Drema i Furnica będą odbywały się we wrześniu. Zmiana terminu daje możliwość znacznie szybszego zaprezentowania i wprowadzenia na polski rynek światowych nowości. Nowy termin stwarza rówież doskonałą okazję do pokazania prezentowanych we wrześniu komponentów na gotowych już meblach w czasie targów Meble Polska.

W 2014 roku postanowiono przyłączyć do targów Drema i Furnica również targi Sofab. Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab to wydarzenie dla branży meblarskiej, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez profesjonalistów jako doskonałego miejsca do promowania oraz fachowego opiniowania nowych koncepcji funkcjonalno-wzorniczych dedykowanych sektorowi mebli tapicerowanych. Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli Furnica to innowacyjne targi kreujące design, które poprzez swój zakres ekspozycji mają dostarczyć informacji na temat najnowszych rozwiązań w produkcji mebli.

Natomiast Międzynarodowe Targi Maszyn i Urządzeń dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema to jedyne branżowe wydarzenie w Polsce będące na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.

Dzięki połączeniu tych imprez zyskają nie tylko poszczególne branże, ale również odwiedzający targi. W jednym miejscu i czasie skumulowane zostaną najważniejsze firmy dla Polskiej branży meblowej. Łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych z Polski, Europy i Świata, sprawi że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta stanie się jeszcze bardziej przystępny.

Ze względu na przesunięcie terminu targów DREMA i Furnica na 16-19 września 2014 roku, również regionalne Targi Maszyn i Narzędzi do Obróbki Drewna DREMASILESIA organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie w Chorzowie, odbyły się w 2013 roku po raz ostatni w jesiennym terminie. Kolejna edycja będzie miała miejsce w kwietniu (25-27 kwietnia 2014).

EKSPOZYCJA

To jednak nie wszystkie zmiany jakie Międzynarodowe Targi Poznańskie wdrażają w dotychczasowy schemat imprez. W tym roku DREMASILESIA rozszerzyła zakres tematyczny - organizatorzy postanowili otworzyć się na producentów i sprzedawców drzwi, okien, tarasów i podłóg z drewna oraz wyrobów z drewna. W ten właśnie sposób starając się pokazać, że Dremasilesia to nie tylko narzędzia i maszyny do obróbki drewna ale również szeroka oferta materiałów i innowacyjnych produktów.

Natomiast targi Furnica oprócz dotychczasowych wydarzeń jakimi są Europejski Design oraz ciesząca się dużym zainteresowaniem wystawa Urok Detalu, wprowadzają dwie nowości: STREFĘ INNOWACJI oraz strefę TOP Design. Pierwasza będzie przestrzenią specjalną, na której prezentowane będą technologie, materiały, gotowe produkty oraz design. Stanowić ma ona platformę komunikacji marketingowej pomiędzy projektantem (designerem) a producentem, (rozwiązanie problemów handlowca, projektanta, producenta). Druga strefa - będzie to wydzielona ekspozycja, na której swoje designerskie produkty zaprezentują różne firmy.

Targi SoFab oprócz Forum Trendów - Trend Design (platforma łącząca producentów, handlowców, projektantów i technologów) oraz Strefy Projektantów Tkanin (możliwość nawiązania wspólpracy z młodymi projektantami tkanin), wprowadza nowe wydarzenie: konkurs na projekt tkaniny obiciowej SoFab Design. Konkurs skierowany jest do wszystkich osób zajmujących sie projektowaniem wzornictwa przemysłowego, czyli między innymi do projektantów i studentów Akademii Sztuk Pięknych.

JUBILEUSZ

30 edycja targów Drema odbędzie się właśnie w 2014 roku, dlatego także organizatorzy szykują szereg nowości i dodatkowych atrakcji, które ubarwią ekspozycję targów. Jedną z nich będą na pewno zapoczątkowane w 2013 roku i cieszące się dużą popularnością przestrzenie specjalne takie jak "Pokaz wózków widłowych".

Wszystkich, którzy chcą zapoznać się z nowościami rynkowymi, dowiedzieć się w jakim kierunku podążają trendy wzornicze, zobaczyć na własne oczy działanie maszyn dedykownych dla przemysłu meblarskiego i drzewnego oraz zaczerpnąć najnowszej wiedzydotyczącej rynku, zapraszamy na pierwszą jesienną edycję targów Drema, Furnica i SoFab, do Poznania we wrześniu 2014 roku.

NOWY DYREKTOR TARGÓW

Począwszy od edycji 2014 dyrektorem targów Furnica oraz SoFab został Konrad Fleśman. Z międzynarodowymi Targami Poznańskimi związany od 7 lat prowadzi projekty: INSTALACJE Międzynarodowe Targi Instalacyjne, TCS Targi Ciepła Systemowego oraz KOMINKI Międzynarodowe Targi Kominkowe, WINDOORTECH, GLASS. Poznaniak z urodzenia, zodiakalny Koziorożec, zapalony fan piłki nożnej (kibicuje włoskiemu klubowi Juventus Turyn), żonaty, ma syna Michała.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz