/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Meble Polska z targowymi rekordami

MTP

Autor: Dominik Jabłoński
Źródło: MTP
Data: 2014-02-19


W Poznaniu trwają targi Meble Polska 2014 organizowane przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Swoją ofertę prezentuje 208 firm z siedmiu krajów: Belgii, Hiszpanii, Litwy, Polski, Słowacji, Wielkiej Brytanii i Włoch. Organizatorzy przewidują, że targi odwiedzi co najmniej 16 tys. osób - profesjonalistów związanych z meblarstwem.

Targowi goście dopisują, prognozy organizatorów z pewnością zostaną zrealizowaneTargowi goście dopisują, prognozy organizatorów z pewnością zostaną zrealizowaneFot. D.Jabłoński

Tegoroczna edycja targów cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wystawców. Rekordowa jest zarówno ilość wystawców jak i powierzchnia ekspozycji, która sięgnęła 35 tys. m2 (wzrost o ponad 13% do roku ubiegłego). Wśród wystawców są m. in.: Bizzarto, Bogatti, Bydgoskie Fabryki Mebli, DĄB Meblarska Spółdzielnia Pracy, Dunlopillo, Fabryka Mebli Mikołajczyk, Fameg, Fabryka Mebli Bravo, FORTE Fabryki Mebli, Gala Colezzione, Gała Meble, Gawin Group, Hilding Anders Polska, IMS Polska, IMS Sofa, Jafra, Janpol, Klaster Mebel-Elbląg, KMK Kolekcja Mebli, Libro, Ludwik Styl, M&K Foam, Mebin, Meble Krysiak, Meble Matkowski, Meble VOX, Meblomak, PAGED Meble, Poldem, Rameta, Recticel, Restol, ROM AG, Szynaka-Meble, Taranko, Trax-BRW, Vero, Vinotti, Wajnert Meble, Wer-Sal, Wintech, Wójcik Fabryka Mebli, XOFA.

Podczas edycji 2013 co czwarty uczestnik targów Meble Polska pochodził z zagranicy. Z danych z rejestracji wynika, że w tym roku odsetek zwiedzających spoza Polski powinien być co najmniej równie wysoki. Wśród zarejestrowanych zwiedzających są przedstawiciele ważnych grup kupieckich, zajmujących się hurtowym handlem meblami z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Szwajcarii, Austrii, Holandii, Belgii i Szwecji. W porównaniu do ubiegłego roku rośnie także zainteresowanie ofertą polskiego przemysłu meblowego na Wschodzie.

Według wstępnych danych z rejestracji udział zwiedzających z Rosji, Państw Bałtyckich i Ukrainy wzrósł o kilka punktów procentowych. Przybywa też kupców meblowych z takich kierunków, jak Łotwa, Estonia, Bułgaria, Chorwacja, Kazachstan, a nawet Stany Zjednoczone. Największa grupa zagranicznych dystrybutorów mebli przyjedzie jak zwykle z Niemiec. Wśród nich będzie m. in. Franz Hampel, prezes GARANT-MÖBEL-Holding International SA, który na targach w Poznaniu podpisze umowę o współpracy z Grupą Polskich Kupców Meblowych. Gościem specjalnym targów jest sekretarz generalny European Federation for Furniture Retailers FENA Tom Steenhoudt.

W tym samym czasie na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się Targi Wnętrz HOME DECOR oraz arena DESIGN - przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu, której misją jest transfer wzornictwa od projektanta do przemysłu. Gościem specjalnym tegorocznej Areny jest Brodie Neill, australijski designer, znany z odważnych połączeń materiałów i niepowtarzalnych projektów mebli. W programie znajduje się bogaty panel dyskusyjny poświęcony tematyce materiałów – zarówno tych innowacyjnych, jak i tych już dobrze znanych, ale zastosowanych w nowym kontekście. Wykłady, warsztaty i szkolenia poprowadzi międzynarodowe grono projektantów.

Meble Polska z targowymi rekordami (Zdjęcia: 5)

Targowi goście dopisują, prognozy organizatorów z pewnością zostaną zrealizowanePopularne staje się wzornictwo inspirowane meblami z lat 60-tych ubiegłego wieku"Top i trendy" wykończenia mebli jest faktura drewna "czesanego" - na zdjęciu zestaw mebli z drewna litego firmy KloseMeble w okleinach imitujących drewno "czesane" lub "spod piły" znaleźć można w ofercie praktycznie wszystkich producentów mebli skrzyniowychPowodzeniem cieszą się wykłady w ramach Arena Design

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz