/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Deska warstwowa a podłoga lita

Drzwi i podłogi Vox

Autor:
Źródło: Drzwi i podłogi Vox
Data: 2014-02-19


Nowy dom to nowe wyzwania - wybór podłogi do świeżo wybudowanego lub wyremontowanego domu to jedno z nich. Decydując się na elegancką podłogę z drewna naturalnego stajemy przed wyborem: drewno lite czy deska warstwowa?

Deska warstwowa merbauDeska warstwowa merbauFot. Drzwi i podłogi Vox

Klasyczna elegancja 

Ciepła, przyjemna w dotyku, niezwykle elegancka - podłoga z litego drewna nada charakteru każdemu wnętrzu. Parkiet, mozaika parkietowa lub tradycyjne deski to dokonały wybór dla miłośników stylowych rozwiązań, ceniących jakość i trwałość. -Podłoga wykonana z litego drewna osiąga grubość 15-20 mm. Solidna budowa, umożliwiająca wielokrotne cyklinowanie gwarantuje dużą wytrzymałość. Taka podłoga będzie nam służyć przez długie lata - mówi Jędrzej Jańczak, Product Manager sieci Drzwi i podłogi Vox. Należy pamiętać o tym, że naturalne drewno "pracuje" - różne gatunki odznaczają się odmienną stabilnością wymiarową. -Jednowymiarowa praca w przypadku zmian mikroklimatycznych może być uciążliwa w przypadku klonu czy buku, z tego względu lepiej unikać tych gatunków. Dla podłogi wykonanej z litego drewna najlepiej wybierać dąb, jesion, lub merbau - radzi Jędrzej Jańczak. 

 

Warstwa po warstwie… 

Dwie lub trzy nakładające się na siebie warstwy drewna tworzą deskę warstwową, która jest nie tylko estetycznym, ale i praktycznym materiałem do wykonania posadzki. -Warstwy łączy się w taki sposób, by słoje były ułożone prostopadle w stosunku do siebie, dzięki czemu podłoga jest odporna na naprężenia i zmiany mikroklimatyczne - mówi Jańczak. -Wahania temperatury i wilgoci nie wpływają znacząco na wymiar deski, jest ona zatem doskonała do układania na ogrzewaniu podłogowym. Jeżeli istotne są dla nas kwestie ekonomiczne, deska warstwowa będzie najlepszym rozwiązaniem - warstwy spodnie wykonane z tańszych gatunków drewna, pokryte są pojedynczą warstwą szlachetnego, efektownego gatunku. Fabryczne wykończenie desek warstwą licową oszczędza dodatkowych prac szlifierskich, a intuicyjny system montażu pozwala na samodzielne ułożenie posadzki - dodaje. 

Zarówno podłoga z litego drewna, jak i desek warstwowych, mają swoje atuty. Rozważywszy nasze potrzeby, możemy wybierać spośród niezwykle bogatej oferty dostępnej na rynku, wżród ktrej znajdą się propozycje dla miłośników rozmaitych aranżacji. Jedno jest pewne: stawiając na drewno, zawsze dokonujemy właściwego wyboru. 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz