/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

PiS przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie znowelizowanej Ustawy o lasach

Nasz Dziennik

Autor:
Źródło: Nasz Dziennik
Data: 2014-02-18


Do Trybunału Konstytucyjnego trafi wkrótce wniosek PiS o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją znowelizowanej ustawy o lasach - pisze „Nasz Dziennik”.

PiS przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie znowelizowanej Ustawy o lasachPiS przygotowuje wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie znowelizowanej Ustawy o lasachFot. D.Jabłoński

-To potężny wniosek. Dokument jest już przygotowany, ale konstytucjonaliści jeszcze go przeglądają - ujawnia prof. Jan Szyszko, poseł PiS, były minister środowiska. 

Szczegóły wniosku wkrótce zostaną podane do publicznej wiadomości, ale nie jest tajemnicą, że PiS wskazuje m.in. na nieprzeprowadzenie konsultacji społecznych, obciążenie Lasów Państwowych quasi-podatkiem obrotowym czy odbieranie środków finansowych w trakcie roku, którego zmiana dotyczy.

Równocześnie trwa akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie przyszłości Lasów Państwowych i polskiej ziemi. Według organizatorów dotychczas zebrano 300 tys. podpisów. Proponowane pytania dotyczą utrzymania dotychczasowego modelu funkcjonowania Lasów Państwowych oraz zobowiązania rządu do przeprowadzenia renegocjacji traktatu akcesyjnego w zakresie wolnego obrotu ziemią dla obcokrajowców w Polsce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Szkoda, że nie

zobowiązuje do budowy kosmodromu...
Renegocjajca traktau nierealna, a przez to całe to referendum jest fasadowe.

Wujek [387]Odpowiedz na ten komentarz2014-02-18 19:49:56

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz