/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Definicja drewna w projekcie ustawy OZE poprawiona

RCL

Autor: oprac. dja
Źródło: RCL
Data: 2014-01-30


Rządowe Centrum Legislacji opublikowała kolejną wersję uzasadnienia do projektu ustawy o OZE wraz z oceną skutków jej wejścia w życie.

Definicja drewna w projekcie ustawy OZE poprawionaDefinicja drewna w projekcie ustawy OZE poprawionaFot. D.Jabłoński

Wersja 4.1 z 29.01.2014r. projektu ustawy o OZE przywraca definicję drewna pełnowartościowego w postaci, jaka była zawarta w wersji z listopada 2013r. i o którą zabiegał przemysł drzewny.

Art.2 par. 5
drewno pełnowartościowe – drewno spełniające wymagania jakościowe wymienione w normach określających wymagania i badania dla drewna wielkowymiarowego iściastego, drewna wielkowymiarowego iglastego oraz drewna średniowymiarowego dla grup oznaczonych jako S1, S2 (z wyłączeniem S2a i S2c) i S3, oraz materiał drzewny powstały w wyniku procesu celowego rozdrobnienia tego drewna na cele energetyczne;

Taki zapis ma zapobiegać spalaniu drewna, które może być wykorzystane do produkcji prze różne gałęzie przemysłu drzewnego.

Uzgodniony w ubiegłym roku zapis zmieniony został na wniosek Ministerstwa Środowiska. Dodatkowo podczas jego zmiany popełniono błędy w zapisie (do czego przyznało się Ministerstwo Gospodarki).


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz