/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

HG Commerciale: Nowy magazyn drive-through dla zakładu w Biel

OHRA

Autor:
Źródło: OHRA
Data: 2014-01-21


Firma HG COMMERCIALE (HGC), jedno z wiodących przedsiębiorstw handlowych z branży budowlanej w Szwajcarii, wyposażyła swój punkt sprzedaży w systemy regałowe firmy OHRA. Dostosowana do wymiarów kombinacja regałów wysięgnikowych, paletowych i pionowych zapewnia wystarczająco miejsca na bogatą paletę materiałów budowlanych. Zadaszony magazyn został wykonany w formie drive-through - klienci przejeżdżają przez teren magazynu w jednym kierunku i otrzymują zamówiony towar bezpośrednio z różnych regałów.

systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drzewnejsystemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drzewnejFot. OHRA

Magazyn wewnętrzny i zewnętrzny na materiały budowlane i drewniane

Profesjonaliści z branży budowlanej i wykończeniowej szukają w HGC oprócz klasycznych materiałów budowlanych również produkty drewniane, narzędzia, artykuły ogrodowe oraz okładziny ścienne i podłogowe. Wraz z poszerzeniem magazynu w Biel HGC może zaoferować swoim klientom w regionie szerszy asortyment produktów. Aby bezpiecznie i efektywnie składować liczne towary, HGC wyposażyła nowy magazyn typy drive-through w kombinację różnych systemów regałów firmy OHRA. Te pochodzące z niemieckiego Kerpen przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji regałów w szczególności dla branży materiałów budowlanych, drewnianych i metalowych. OHRA jest dla spółki HGC z jej 40 punktami sprzedaży głównym dostawcą w zakresie wyposażenia magazynów.

Magazyn w Biel jest podzielony na dwie strefy drive-through na prawie 3000 metrów kwadratowych. W hali OHRA zamontowała prawie 600 metrów bieżących regałów wysięgnikowych o wysokości 9 metrów na siedmiu poziomach, do głębokości 2,5 metra, które mogą być obsługiwane przez czterodrożne wózki widłowe. Regały pionowe na końcu szeregu regałów umożliwiają poza tym przejrzyste składowanie listew, profili i rur. Regały paletowe i wysięgnikowe w wersji ocynkowanej ogniowo na zewnątrz oferują miejsce na dalszych 600 palet. Do składowania materiałów izolacyjnych w konstrukcji hali przewidziano pomost o powierzchni 1000 metrów kwadratowych.

Regały OHRA są dostosowane nie tylko, dzięki swoim wymiarom, nośności i dodatkowemu wyposażeniu, dokładnie do towarów oferowanych przez HGC, ale są również wykonane w barwach przedsiębiorstwa. Słupy i ramy zostały polakierowane na kolor czarny (RAL 9017), półki i ramiona wysięgnikowe na żółto (RAL 1018). Dzięki temu w każdym miejscu magazynu, z którego klienci odbierają towary, podkreślony jest corporate design przedsiębiorstwa handlowego.

O firmie HG Commerciale:

Firma HG COMMERCIALE jest szwajcarską spółdzielnią handlową. Prowadzi ona 40 punktów sprzedaży materiałów budowlanych oraz 20 punktów wystawienniczych z okładzinami ściennymi i podłogowymi w całej Szwajcarii. Asortyment obejmuje materiały dla branży budowlanej i wykończeniowej, jak też okładziny ceramiczne, regionalnie również z naturalnego kamienia i drewna. Zatrudniająca 800 pracowników firma HG COMMERCIALE ma obroty w wysokości prawie 1 miliarda franków szwajcarskich.

O firmie OHRA:

Przedsiębiorstwo OHRA Regalanlagen GmbH mieszczące się w Kerpen koło Kolonii oferuje systemy regałowe i magazynowe między innymi dla handlu w branży budowlanej, metalowej oraz drzewnej. OHRA, lider na rynku europejskim i specjalista w dziedzinie regałów wspornikowych wykorzystuje do produkcji systemów regałowych wyłącznie wysokiej jakości pełnościankowe, walcowane na gorąco, standardowe konstrukcje stalowe. Dzisiaj OHRA w stałym partnerstwie dostawców kompletnych magazynów oraz producentów techniki transportu bliskiego oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe w zakresie regałów wspornikowych i paletowych, również jako generalny wykonawca. Powyższe portfolio uzupełniają zautomatyzowane rozwiązania z urządzeniami obsługi regałów, stacjami komisjonowania i swobodnie konfigurowalnym oprogramowaniem magazynowym oraz komputerem dla przepływu towarów. OHRA reprezentowana jest przez własne biura dystrybucji w 13 krajach Europy.

Pozostałe informacje:

OHRA Regalanlagen GmbH
Abteilung Marketing
Alfred-Nobel-Straße 24-44
D-50169 Kerpen
tel.: +49 (0) 2237/64-0
fax: +49 (0) 2237/64-152
email: cataldi@ohra.de
Internet: www.ohra.pl

Sprzedaż Polska
Północna: +48 663905555
Południowa: +48 605970505


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA