/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

20 lat Kronopolu w Żarach

Autor:
Źródło: Kronopol
Data: 2014-01-20


W tym roku spółka Kronopol obchodzi dwudziestolecie działalności w Żarach. Firma, będąca częścią szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Group, powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Obecnie Kronopol to lider na rynku płyt i wyrobów drewnopochodnych w Polsce, a także jeden z największych pracodawców w Lubuskiem. Inauguracja obchodów zaplanowana jest na dzień 24 stycznia.

-Historia Kronopolu rozpoczęła się dokładnie 9 stycznia 1994 roku. Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że w niedalekiej przyszłości firma zajmie czołowe miejsce nie tylko na polskim rynku, lecz także na arenie międzynarodowej. W głębi duszy marzyliśmy jednak o tym. Dziś wiemy na pewno, że "Sukces rodzi się z marzeń" - mówi Maciej Karnicki, prezes Kronopolu i dodaje -Przez dwadzieścia lat wielu wspaniałych ludzi stworzyło firmę-legendę. Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom za wieloletnie wsparcie, bez Was trudno byłoby osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie.

Dzięki nieustannym inwestycjom i dynamicznemu rozwojowi żarski Kronopol stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów tej branży. Sukces firmy wpłynął również na rozwój całego Holdingu, który jest dziś wiodącym, europejskim przedsiębiorstwem branży produktów drewnopochodnych, zatrudniającym prawie 5 000 pracowników. Obecnie w skład Grupa KRONO wchodzi dziesięć zakładów w lokalizacjach na całym świecie m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie czy Rosji. Największym i najnowocześniejszym zakładem Holdingu jest właśnie żarski Kronopol.

Kronopol to również największy pracodawca i płatnik podatków w regionie, zatrudniający ponad 1000 osób. Od początku swojej działalności w Żarach Kronopol na inwestycje w regionie przeznaczył już 600 mln euro. Działalność i znaczenie firmy wielokrotnie było doceniane w licznych rankingach m.in. "Filary polskiej gospodarki" czy "Lista 2000 polskich przedsiębiorstw i eksporterów" (oba prowadzone przez dziennik Rzeczpospolita).

Kronopol jest znany także ze swojej działalności społecznej. Firma prowadzi szereg działań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców regionu, wspiera lokalną turystykę i sport oraz działa charytatywnie. "Kronobułka", konkurs "Człowiek Roku KRONO", rewitalizacja niebieskiego szlaku w Zielonym Lesie czy nasadzenia drzewek i krzewów w Żarach to tylko wybrane spośród wielu projektów, które Kronopol realizuje w ramach programu odpowiedzialności społecznej "Kronoland".

Obchody jubileuszowe
Z okazji jubileuszu Kronopol przygotował szereg wydarzeń specjalnych. 24 stycznia ruszą pierwsze z nich.

W najbliższy piątek w Żarach po raz piętnasty odbędzie się koncert noworoczny. Punktualnie o 18.00 w katedrze p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa wystąpi światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Waleska wraz z tenorem Wasylem Grocholskim, a wtórować im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kammel. Widowisko będzie podziwiać ponad 1000 zaproszonych osób - pracowników, partnerów biznesowych i społecznych, przedstawicieli władz, mieszkańców Żar.

Tego samego dnia po koncercie, goście Kronopolu będą świętować w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Odbędzie się tam uroczysty bankiet, w którym wezmą udział przedstawiciele świata biznesu i polityki oraz przyjaciele Kronopolu. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zobaczyć film poświęcony historii spółki oraz zapoznać się z jubileuszową kroniką.

Dodatkową atrakcją stycznia będzie uruchomienie nowego showroomu Kronopolu przy ulicy Serbskiej w Żarach. Projekt, nad którym firma pracowała przez ostatnie kilka miesięcy, to najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Odwiedzający interaktywny stacjonarny showroom będą mogli poznać, jak wielkie możliwości prezentacji produktów daje dzisiejsza technologia.

***


Kronopol Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Kronopol Sp. z o.o. w Żarach powstała w 1994r. Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż - meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. Dzisiaj żarski Kronopol produkuje łącznie ponad 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych rocznie oraz eksportuje wyroby do 50 krajów na wszystkich kontynentach. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1000 osób, a cała Grupa Krono zatrudnia ponad 4800 pracowników w lokalizacjach na całym świecie, m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz