/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

20 lat Kronopolu w Żarach

Autor:
Źródło: Kronopol
Data: 2014-01-20


W tym roku spółka Kronopol obchodzi dwudziestolecie działalności w Żarach. Firma, będąca częścią szwajcarskiego holdingu Swiss Krono Group, powstała w 1994 roku w wyniku przejęcia Państwowych Zakładów Płyt Wiórowych. Obecnie Kronopol to lider na rynku płyt i wyrobów drewnopochodnych w Polsce, a także jeden z największych pracodawców w Lubuskiem. Inauguracja obchodów zaplanowana jest na dzień 24 stycznia.

-Historia Kronopolu rozpoczęła się dokładnie 9 stycznia 1994 roku. Nikt wtedy nawet nie przypuszczał, że w niedalekiej przyszłości firma zajmie czołowe miejsce nie tylko na polskim rynku, lecz także na arenie międzynarodowej. W głębi duszy marzyliśmy jednak o tym. Dziś wiemy na pewno, że "Sukces rodzi się z marzeń" - mówi Maciej Karnicki, prezes Kronopolu i dodaje -Przez dwadzieścia lat wielu wspaniałych ludzi stworzyło firmę-legendę. Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i partnerom za wieloletnie wsparcie, bez Was trudno byłoby osiągnąć tak wiele w tak krótkim czasie.

Dzięki nieustannym inwestycjom i dynamicznemu rozwojowi żarski Kronopol stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie zakładów tej branży. Sukces firmy wpłynął również na rozwój całego Holdingu, który jest dziś wiodącym, europejskim przedsiębiorstwem branży produktów drewnopochodnych, zatrudniającym prawie 5 000 pracowników. Obecnie w skład Grupa KRONO wchodzi dziesięć zakładów w lokalizacjach na całym świecie m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Ukrainie czy Rosji. Największym i najnowocześniejszym zakładem Holdingu jest właśnie żarski Kronopol.

Kronopol to również największy pracodawca i płatnik podatków w regionie, zatrudniający ponad 1000 osób. Od początku swojej działalności w Żarach Kronopol na inwestycje w regionie przeznaczył już 600 mln euro. Działalność i znaczenie firmy wielokrotnie było doceniane w licznych rankingach m.in. "Filary polskiej gospodarki" czy "Lista 2000 polskich przedsiębiorstw i eksporterów" (oba prowadzone przez dziennik Rzeczpospolita).

Kronopol jest znany także ze swojej działalności społecznej. Firma prowadzi szereg działań edukacyjnych dla najmłodszych mieszkańców regionu, wspiera lokalną turystykę i sport oraz działa charytatywnie. "Kronobułka", konkurs "Człowiek Roku KRONO", rewitalizacja niebieskiego szlaku w Zielonym Lesie czy nasadzenia drzewek i krzewów w Żarach to tylko wybrane spośród wielu projektów, które Kronopol realizuje w ramach programu odpowiedzialności społecznej "Kronoland".

Obchody jubileuszowe
Z okazji jubileuszu Kronopol przygotował szereg wydarzeń specjalnych. 24 stycznia ruszą pierwsze z nich.

W najbliższy piątek w Żarach po raz piętnasty odbędzie się koncert noworoczny. Punktualnie o 18.00 w katedrze p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa wystąpi światowej sławy mezzosopranistka Małgorzata Waleska wraz z tenorem Wasylem Grocholskim, a wtórować im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Narodowej pod dyrekcją Jerzego Maksymiuka. Spotkanie poprowadzi Tomasz Kammel. Widowisko będzie podziwiać ponad 1000 zaproszonych osób - pracowników, partnerów biznesowych i społecznych, przedstawicieli władz, mieszkańców Żar.

Tego samego dnia po koncercie, goście Kronopolu będą świętować w Sali Kryształowej Pałacu Książęcego w Żaganiu. Odbędzie się tam uroczysty bankiet, w którym wezmą udział przedstawiciele świata biznesu i polityki oraz przyjaciele Kronopolu. Uczestnicy spotkania będą mieli okazję zobaczyć film poświęcony historii spółki oraz zapoznać się z jubileuszową kroniką.

Dodatkową atrakcją stycznia będzie uruchomienie nowego showroomu Kronopolu przy ulicy Serbskiej w Żarach. Projekt, nad którym firma pracowała przez ostatnie kilka miesięcy, to najnowocześniejszy w Polsce i jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu na świecie. Odwiedzający interaktywny stacjonarny showroom będą mogli poznać, jak wielkie możliwości prezentacji produktów daje dzisiejsza technologia.

***


Kronopol Sp. z o.o. z siedzibą w Żarach jest częścią holdingu Swiss Krono Group (Ernst Kaindl), światowego lidera w branży produktów drewnopochodnych. Kronopol Sp. z o.o. w Żarach powstała w 1994r. Aktualna oferta obejmuje produkty drewnopochodne z trzech branż - meblarskiej, budowlanej i wykończeniowej. Dzisiaj żarski Kronopol produkuje łącznie ponad 1,5 mln m3 różnego rodzaju płyt drewnopochodnych rocznie oraz eksportuje wyroby do 50 krajów na wszystkich kontynentach. W polskich zakładach zatrudnionych jest ponad 1000 osób, a cała Grupa Krono zatrudnia ponad 4800 pracowników w lokalizacjach na całym świecie, m.in. Szwajcarii, Francji, Niemczech, Stanach Zjednoczonych oraz Rosji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA