DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Przewodnik dla stolarzy - Jan Heurich
 

Swarzędz traci grunt

Autor:
Źródło:
Data: 2005-04-19


Wydawało się, że emisja akcji skierowana do dotychczasowych wierzycieli Swarzędza pozwoli opanować trudności, w jakich znalazła się spółka. Okazało się jednak, że dług zamieniony na akcje nie uspokoił wierzycieli i przystąpili oni do wyprzedaży zaraz po tym, jak walory nowej emisji, stanowiące prawie 30 proc. wszystkich akcji wyemitowanych przez Swarzędz, trafiły na parkiet.
Stało się to prawie przed dwoma tygodniami. Od tej pory kurs spółki systematycznie tracił. Dodatkowy impuls pojawił się na zakończenie zeszłego tygodnia, gdy okazało się, że posiadany pakiet akcji redukowało Towarzystwo Inwestycji Kapitałowych – spółka skupiająca osoby z zarządu spółki Swarzędz Meble oraz inwestorów zewnętrznych...

Akcje spółki były zabezpieczeniem zaciągniętego przez TIK kredytu, którego raty stały się wymagalne. Towarzystwo sprzedało niemal 123 tys. akcji, ale posiada jeszcze drugie tyle. W tej sytuacji dynamika zniżek zwiększyła się. Poniedziałkowa sesja zakończyła się przeceną o prawie 11 proc.

Są plany, by akcje Swarzędza, które dotąd należały do Skarbu Państwa (było to mniej niż 5 proc. wszystkich walorów), trafiły w niedługim czasie do Banku Gospodarstwa Krajowego.

Wojciech Ankudowicz - Gazeta Prawna - Gospodarka: Nr 76 (1441)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz