/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

FS Favorit Furniture zlikwiduje zakład w Szczytnie

Autor: oprac. pks
Źródło: PAP
Data: 2014-01-08


Spółka FS Favorit Furniture podjęła decyzje o likwidacji zakładu produkcji mebli w Szczytnie (Warmińsko-Mazurskie). Fabryka zatrudniające ponad 400 osób produkuje meble z litego drewna albo z wykorzystaniem okleiny naturalnej przeznaczone do jadalni, sypialni oraz meble młodzieżowe. W ofercie produkcyjnej znajdują się również bloki klejone, fronty meblowe i szkielety tapicerskie.

FS Favorit Furniture zlikwiduje zakład w SzczytnieFS Favorit Furniture zlikwiduje zakład w SzczytnieFot. FS Favorit Furniture

Zarząd spółki poinformował Urząd Pracy w Szczytnie zamiarze zwolnień grupowych. W zakładzie zatrudnionych jest 419 osób, w tym w produkcji bezpośredniej 297 osób, a pośredniej 114 osób, natomiast 8 osób pracuje w administracji. Spółka deklaruje, że produkcję w zakładzie utrzyma do końca kwietnia i wypłaci wszystkie zobowiązania wobec pracowników i kooperantów

Według informacji zarządu, decyzja związana jest z trudną sytuacją ekonomiczną i brakiem spodziewanych zysków w rozsądnym czasie. Mimo podjętych wyzwań zmierzających do restrukturyzacji zakładu, po analizie ekonomicznej wyników spółki i możliwości rynkowych dalsza działalność okazała się niemożliwa.

FS Favorit Furniture będzie musiała oddać 4 mln zł unijnej dotacji, którą otrzymała na projekt "wprowadzenie innowacyjnych technologii w produkcji, które przyczynią się do wzrostu konkurencyjności na rynku".

Spółka FS Favorit Szczytno jest jednym z kilkudziesięciu producentów mebli skupionych w międzynarodowej grupie IMS Szwajcaria. Jest jednym z największym pracodawców w rejonie Szczytna i jednym z największych w województwie warmińsko-mazurskim.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA