/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Pfleiderer Grajewo jedynym udziałowcem polskich spółek grupy

Pfleiderer Grajewo

Autor: oprac. dja
Źródło: Pfleiderer Grajewo
Data: 2014-01-07


Zarząd Pfleiderer Grajewo poinformował o odkupieniu od niemieckich spółek Grupy Pfleiderer, udziałów w polskich spółkach.

Fabryka płyt MDF w GrajewieFabryka płyt MDF w GrajewieFot. Pfleiderer Grajewo

27 grudnia 2013r. Pfleiderer Grajewo S.A. zawarło jako kupujący dwie umowy dotyczące zakupu udziałów w polskich spółkach.

Pierwsza z umów to przedwstępna umowa kupna udziałów w spółce Pfleiderer MDF Sp. z o.o. z siedzibą w Grajewie zawarta z Pfleiderer Service GmbH z siedzibą w Neumarkt (Niemcy). Umowa dotyczy 135.328 nieuprzywilejowanych udziałów o wartości nominalnej 500 zł każdy stanowiące 50% kapitału zakładowego Pfleiderer MDF Sp. z o.o.

Zawarcie umowy przyrzeczonej i przeniesienie własności udziałów nastąpi niezwłocznie po rejestracji przez sąd podwyższenia kapitału zakładowego Pfleiderer MDF Sp. z o.o. o kwotę 100 mln zł. Udziały utworzone w ramach podwyższenia kapitału zakładowego Pfleiderer MDF Sp. z o.o. zostaną objęte przez Pfleiderer Grajewo w zamian za wkład pieniężny w kwocie 100 mln zł. W momencie wykonania umowy, udziały będące jej przedmiotem stanowić będą 28,75% kapitału zakładowego Pfleiderer MDF Sp. z o.o. i będą uprawniać do 16,92% głosów na zgromadzeniu wspólników, jak również do 21,20% udziału w zysku. Cena nabycia wyżej opisanych udziałów wynosi 6,987 mln euro, co stanowi równowartość ok, 29,007 mln zł. Na dzień zawarcia umowy przedwstępnej Pfleiderer Grajewo S.A. posiada 50% udziałów w kapitale zakładowym Pfleiderer MDF Sp. z o.o. Po nabyciu od Pfleiderer Service GmbH wyżej opisanych udziałów Pfleiderer Grajewo S.A. będzie posiadało 100% udziałów w kapitale zakładowym Pfleiderer MDF Sp. z o.o. Pfleiderer Service GmbH jest podmiotem dominującym wobec Pfleiderer Grajewo S.A.

Pfleiderer MDF Sp. z o.o. w Grajewie to zakład produkujący płyty meblowe typu HDF, który uruchomiony został we wrześniu 2007 roku. Roczne moce produkcyjne to 250.000 m³ płyt.

W zakładzie zainstalowano wiele nowoczesnych urządzeń światowych dostawców m.in. suszarnię i rozwłókniacz firmy Metso, ciąg formowania Simpelkamp, prasę ContiRoll, linię do lakierowania firmy Bürkle.

Zakład produkcyjny Silkol w Kędzierzynie-KoźluZakład produkcyjny Silkol w Kędzierzynie-KoźluFot. Pfleiderer Grajewo

Druga umowę zawarto z Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH, również z siedzibą w Neumarkt. Jej przedmiotem jest zakup udziałów w spółce Silekol Sp. z o.o. z siedzibą w Kędzierzynie Koźlu. Na podstawie powyższej umowy Pfleiderer Grajewo  nabywa 22.700 nieuprzywilejowanych udziałów o wartości nominalnej 1000 zł każdy, które stanowią 50% kapitału zakładowego spółki.

Cena nabycia wyżej opisanych udziałów wynosi ponad 22,432 mln euro, co stanowi równowartość ok. 93,122 mln zł. Przejście własności udziałów na Pfleiderer Grajewo S.A. nastąpi w dacie zapłaty ceny, to jest do dnia 30 grudnia 2013r. Po nabyciu wyżej opisanych udziałów Pfleiderer Grajewo będzie posiadało 100% udziałów w kapitale zakładowym Silekol Sp. z o.o. Nabycie wyżej opisanych udziałów jest sfinansowane ze środków własnych Pfleiderer Grajewo S.A. oraz z dostępnych linii kredytowych.

Silekol Sp. z o.o. jest  producentem żywic klejowych i utwardzaczy stosowanych w przemyśle drzewnym. Ponad pięćdziesięcioletnia tradycja produkcji żywic, bogate doświadczenie, nowoczesna technologia produkcji oraz wysoko wykwalifikowany personel, pozwalają na uzyskiwanie produktów najwyższej jakości. W ofercie Silekol Sp. z o.o. znajduje się szeroki asortyment aminowych żywic klejowych wraz z utwardzaczami stosowanych do produkcji płyt wiórowych, płyt MDF, płyt HDF, sklejki suchotrwałej i wodoodpornej. Od stycznia 2006r. Spółka należy do Grupy Pfleiderer Grajewo S.A.

Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH jest podmiotem zależnym od Pfleiderer GmbH z siedzibą w Neumarkt, który jest również podmiotem pośrednio dominującym wobec Pfleiderer Grajewo S.A. Członkowie zarządu Pfleiderer Holzwerkstoffe GmbH: Michael Wolff oraz Richard Mayer wchodzą w skład rady nadzorczej Pfleiderer Grajewo S.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA