/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nord-Ost i Impress Decor Polska rozbudowują działalność w SSSE

Autor: oprac. pks
Źródło: SSSE
Data: 2013-12-30


Firmy Nord-Ost i Impress Decor Polska otrzymały zezwolenia na na rozpoczęcie działalności w Suwalskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Wypełnienia tekturowe o strukturze plastra mioduWypełnienia tekturowe o strukturze plastra mioduFot. Nord-Ost

Działalność obu firm związana jest z przetwórstwem papieru. Nord-Ost wytwarza w podstrefie Gołdap (Warmińsko-Mazurskie) opakowania z tektury falistej i litej m.in. dla takich firm jak Lidl, Mlekovita czy IKEA. Jedna czwarta produkcji trafia na Litwę. Nowe zezwolenie dotyczy inwestycji w ramach której firma kupi urządzenie do produkcji płyt o strukturze plastra miodu z surowca pochodzącego z recyclingu. Inwestycja ma kosztować 5,4 mln zł. Pracę na nowej linii mają znaleźć minimum 4 osoby, przez dwa lata firma ma utrzymać łącznie 113 miejsc pracy.

Z kolei firma Impress Decor Polska z Ełku (Warmińsko-Mazurskie), która wytwarza papier dekoracyjny dla branży meblarskiej, podłóg laminowanych i wyposażenia wnętrz, planuje w SSSE zainwestować 20 mln zł. Tyle kosztować ma nowa hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni 4 tys. m2, na której zainstalowana zostanie nowoczesna maszyna do lakierowania papieru. Dzięki inwestycji pracę znajdą minimum 3 osoby. Firma zobowiązała się do utrzymania 124 pracowników przez 2 lata.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz