/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sołowow kupił sieć sklepów Komfort

Enterprise Investors

Autor: oprac. pks
Źródło: Enterprise Investors
Data: 2013-12-23


Barcocapital Ivestment Ltd., spółka zależna Michała Sołowowa, podpisała umowę kupna 100% udziałów w sieci Sklepy Komfort. Marka Komfort to uznany gracz na polskim rynku materiałów podłogowych. Michał Sołowow kontroluje m.in. ponad 94% akcji Barlinek SA - jednego z liderów w produkcji drewnianych podłóg warstwowych

Fot. Sklepy Komfort

Transakcja zawarta została z Polish Enterprise Fund V i Polish Enterprise Fund VI (PEF VI), funduszami private equity zarządzanymi przez Enterprise Investors. Wartość transakcji, która dla uprawomocnienia wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. nie została ujawniona. 

Spółka Sklepy Komfort zarządza największą w Polsce siecią sklepów z wykładzinami, dywanami, panelami podłogowymi, podłogami drewnianymi oraz innymi artykułami wykończenia wnętrz. Firma została założona na początku lat 90-tych. Początkowo jej siedziba mieściła się w Szczecinie. Inwestycja funduszy zarządzanych przez Enterprise Investors istotnie wzmocniła spółkę, która obecnie prowadzi ponad 100 sklepów położonych w całej Polsce. Centrala Komfortu mieści się w Łodzi, a baza logistyczna z centralnym magazynem położona jest w Strykowie.

-Rozpoznawalność marki Komfort oraz jej wiodąca pozycja na rynku sprawiły, że ofertę kupna złożył nam znany i doświadczony inwestor, który zamierza dalej dynamicznie rozwijać spółkę. - Tak sprzedaż firmy skomentował Jacek Siwicki, Prezes Enterprise Investors, odpowiedzialny za tę transakcję.

-Po sfinalizowaniu transakcji planuję kontynuację działalności spółki i jej dalszy rozwój. Komfort będzie budował kompetencje oraz oferował klientom wielomarkowe multifunkcjonalne rozwiązania w obszarze podłóg i tylko na tym się skoncentruje. Mam nadzieję, że Komfort stanie się dla konsumenta pierwszym wyborem w procesie kupna lub wymiany podłóg - powiedział Michał Sołowow. -Zakup Komfortu to nie pierwsza transakcja zawarta przeze mnie z dotychczasowym właścicielem Spółki, wcześniej spotkaliśmy się przy przejęciu Opoczna przez Cersanit. Wysoko oceniam profesjonalizm Enterprise Investors i skuteczność funduszu w budowaniu wartości zarządzanych przez grupę inwestycji. W przypadku Sklepów Komfort, jakość organizacji osiągnięta w okresie inwestycji Enterprise Investors miała istotny wpływ na moje zainteresowanie projektem - dodał Sołowow.

Sklepy Komfort SA zarządzającą siecią 116 sklepów detalicznych Komfort z materiałami do wykańczania wnętrz (panele, dywany, wykładziny, podłogi drewniane, drzwi, akcesoria). Pierwszy sklep Komfort powstał w Polsce w 1992 roku. Od kilku lat firma rozwija się poprzez system franczyzowy. Firma zatrudnia około 1000 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz