/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała 1,5 mln zł z obligacji

Fabryka Konstrukcji Drewnianych

Autor: Tomasz Szymanowski
Źródło: Fabryka Konstrukcji Drewnianych
Data: 2013-12-22


12 grudnia zakończyła się subskrypcja obligacji serii B w wyniku której Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. pozyskała 1,5 mln zł. To już druga udana emisja obligacji spółki w tym roku. W kwietniu Fabryka Konstrukcji Drewnianych pozyskała w ten sposób 1,0 mln zł.

Konstrukcja magazynu soliKonstrukcja magazynu soliFot. Fabryka Konstrukcji Drewnianych

-W 2013r. udanie uplasowaliśmy dwie emisje obligacji. Zakończenie kilku realizowanych projektów, w tym budowa stoczni jachtowej, znalazło odbicie w bardzo dobrych wynikach finansowych. Gwałtowny rozwój sieci infrastrukturalnej generuje coraz większe zainteresowanie naszą ofertą. Dodatkowo, uruchomienie nowej linii produkcyjnej znacznie zwiększa naszą konkurencyjność na rynku konstrukcji wielkogabarytowych i pozwala na zmniejszenie kosztów związanych z zakupem surowców. Z optymizmem patrzę w przyszłość - mówi Waldemar Zieliński, Prezes Zarządu Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A.

Fabryka Konstrukcji Drewnianych S.A. specjalizuje się w produkcji drewna klejonego i konstrukcyjnego, a także łuków drewnianych oraz hal systemowych. Spółka posiada zakład produkcyjny w skład którego wchodzi nowoczesna i największa w Polsce linia do produkcji drewna wielkogabarytowego. Możliwości technologiczne pozwalają obecnie na produkcję około 50.000 m3 drewna konstrukcyjnego rocznie. 

Fabryka Konstrukcji drewnianych S.A. jako jedyny podmiot na świecie stosuje nowatorską technologię produkcji drewna klejonego wzmacnianego włóknem, opracowaną we współpracy z ekspertami z Katedry Konstrukcji Drewnianych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. W porównaniu z powszechnie stosowanymi rozwiązaniami wspomniana technologia zapewnia bardzo duże oszczędności podczas produkcji, związane z racjonalniejszym zużyciem surowca, przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych.

W październiku 2013r. zakończono budowę nowej hali produkcyjnej o powierzchni 2112 m2, na którą spółka otrzymała dofinansowanie w ramach programu Innowacyjna Gospodarka 4.3 Kredyt Technologiczny z Banku Gospodarstwa Krajowego. Kwota dofinansowania wyniosła 2.219.200 zł. To właśnie na wyposażeniu nowej hali znajduje się największa w Polsce linia do produkcji drewna wielkogabarytowego. Już na początku stycznia 2014r. nowa linia osiągnie pełną moc produkcyjną.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz