/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Stelmet tworzy nowe miejsca pracy

Stelmet

Autor: Urszula Akinyemi
Źródło: Stelmet
Data: 2013-12-19


Stelmet, lider w produkcji drewnianej architektury ogrodowej, zatrudni 60 wykwalifikowanych pracowników. Znajdą oni pracę w zakładach w Zielonej Górze, Jeleniowie i Lubięcinie. Dynamiczny rozwój firmy sprawia, że jest ona jednym z głównych pracodawców w województwie lubuskim. Stelmet wraz z nowo przyjętymi do pracy będzie zatrudniał ponad 1100 osób.

Hala produkcyjna zakładu produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeHala produkcyjna zakładu produkcji drewnianej architektury ogrodowej w Zielonej GórzeFot. Stelmet

Firma planuje zatrudnić wykwalifikowanych pracowników do obsługi obrabiarek, wielopił, formatówek oraz innych urządzeń potrzebnych do produkcji asortymentu architektury ogrodowej.
- Największe szanse na zatrudnienie mają osoby, które pracowały w branży i mają wiedzę i umiejętności z zakresu obsługi, ustawiania parametrów nowoczesnych maszyn do obróbki drewna - komentuje Sławomir Jankowski, Dyrektor Personalny Stelmet.

Jednym z głównych powodów zwiększenia zatrudnienia jest wzrost popytu na architekturę ogrodową, której roczna produkcja sięga 100 mln euro, a 95% trafia na eksport, głównie do Niemiec i Francji.

Na rok 2014 prognozowany jest kolejny wzrost sprzedaży, co wiąże się między innymi z niedawno uruchomioną linią do produkcji i impregnacji elementów drewnianych w wielu kolorach. Do tej pory płoty, pergole czy altany były wykonywane jedynie w kolorach zielonym i brązowym. Do siedziby firmy trafiały  sygnały, że ta paleta jest zbyt uboga, dlatego dostosują się do potrzeb klientów Stelmet poszerzył asortyment.
 
Stelmet to nie tylko architektura ogrodowa, ważnym filarem działalności firmy jest produkcja pelletu - ekologicznego paliwa wytwarzanego z odpadów drewnianych, spółka produkuję także energię elektryczną.
- Inwestycje w Stelmecie są niezmiernie istotne, spółka która wyrosła z rodzinnego kapitału dzięki innowacjom należy dziś do największych i najbardziej nowoczesnych w branży drzewnej w całej Europie - mówi Przemysław Bieńkowski wiceprezes Stelmet sp. z o.o. S.K.A.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz