/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Paged inwestuje w wypożyczalnię samochodów

Paged

Autor: oprac. dja
Źródło: Paged
Data: 2013-12-14


PAGED SA za 2,5 mln zł obejmie 49,99% udziałów w podwyższonym kapitale Ivopol Sp. z o.o. z siedzibą w miejscowości Świlcza k. Rzeszowa działającym pod marką RENT A CAR DIRECT.

Paged inwestuje w wypożyczalnię samochodówPaged inwestuje w wypożyczalnię samochodówFot. Ivopol

Ivopol specjalizuje się w wynajmie samochodów zastępczych, wynajmowanych przez kierowców po wypadkach i kolizjach na podstawie przepisów, które narzucają na ubezpieczyciela obowiązek zapewnienia poszkodowanemu samochodu zastępczego w ramach polisy ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

Spółka powstała  w grudniu 2012r. Obecnie prowadzi działalność w centralnej oraz południowej Polsce poprzez sieć sprzedaży zorganizowanej wokół 7 placówek regionalnych. W pierwszych 10 miesiącach br. przychody spółki osiągnęły 3,7 mln zł.

Środki pozyskane od Pagedu zostaną przeznaczone na rozbudowę floty samochodów i sieci placówek oraz zasilenie kapitału obrotowego, który cechuje się wysokim poziomem należności spowodowanym długim cyklem odzyskiwania należności od towarzystw ubezpieczeniowych.

Zarząd Pagedu uważa, że Ivopol jest dobrze zorganizowany od strony operacyjnej, sprzedażowej i prawnej, a rynek, na którym działa oferuje duży potencjał wzrostu.

Paged SA traktuje udziały Ivopol Sp. z o.o. jako inwestycję długoterminową i oczekuje, że inwestycja wygeneruje zwrot IRR powyżej 35%.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz