/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Drewex opublikował nową strategię działalności

Drewex

Autor: oprac. dja
Źródło: Drewex
Data: 2013-12-14


Zarząd DREWEX S.A. w upadłości układowej przedstawił główne założenia dalszego kierunku rozwoju działalności spółki.

Ostatnie informacje ze spółki spowodowały, ze kurs akcji odbił się od dnaOstatnie informacje ze spółki spowodowały, ze kurs akcji odbił się od dnaFot. GPW

Przyjęte założenia opierają się na zaangażowaniu kapitałowym inwestora, z którym spółka w październiku zawarła umowę inwestycyjną. Przygotowana przez zarząd Dreweksu strategia zakłada zakończenie postępowania układowego oraz wzrost wartości spółki dla jej akcjonariuszy. 

Plan zakłada, że od 2014 roku ropzocznie się budowa Grupy Kapitałowej, której podmiotem dominującym będzie Drewex SA. Obecnie prowadzona działalność w zakresie produkcji mebli zostanie przeniesiona do podmiotu w 100% zależnego od spółki. Natomiast tworzona Grupa Kapitałowa będzie rozbudowywana o podmioty z innych branż, celem stworzenia grupy przemysłowej.

Po dołączeniu ww podmiotów Grupa Kapitałowa planuje skupić się na skutecznym pozyskaniu dotacji unijnych w celu rozbudowy i unowocześnienia parku maszynowego spółek wchodzących w skład Grupy. 

Ponadto zarząd Grupy będzie umacniał pozycję konkurencyjną w wybranych branżach poprzez dokonywanie kolejnych inwestycji kapitałowych. 

 

Strategia zakłada osiągnięcie średniorocznych przychodów na poziomie skonsolidowanym za rok 2014 na poziomie 35-40 mln zł. 

 

Warunkiem realizacji strategii jest zakończenie postępowania upadłościowego poprzez zawarcie układu z wierzycielami spółki.

 

Przyjętą strategię pozytywnie zaopiniowała rada nadzorcza spółki.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA