/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Weinig i Homag porozumiały się w sprawie sporu patentowego

Weinig

Autor: oprac. dja
Źródło: Weinig
Data: 2013-12-12


Producenci maszyn do obróbki drewna, firmy Michael Weinig AG oraz HOMAG Holzbearbeitungssysteme GmbH poinformowały o zakończeniu sporów patentowych i podpisaniu ugody.

Centrum obróbcze do profili okiennych HOMAG powerProfiler BMB 900Centrum obróbcze do profili okiennych HOMAG powerProfiler BMB 900Fot. Homag

Spór dotyczył wykorzystania przez firmę Homag przy konstruowaniu centra obróbczego do produkcji okien HOMAG powerProfiler BMB 900 zastrzeżonych przez Weiniga rozwiazań technicznych (patentu DE 101 37 839). Spornym punktem był sposób podawania do obróbki długich elementów.

Firmy ogłosiły wspólnie, że spór został zakończony polubownie. W podpisanej ugodzie firma Homag uznaje korzystne dla Weiniga orzeczenia Sądu Okręgowego w Mannheim i Federalnego Sądu Patentowego i nie będzie składała od ich odwołań. Patent Weiniga nadal będzie obowiązywał w Niemczech. Dodatkowo Homag wypłaci Weinigowi odszkodowanie za poniesione szkody.
 
Z kolei Weinig uznaje, że wszystkie centra BMB 900 powerProfiler dotychczas dostarczone do klientów są zwolnione z jakichkolwiek roszczeń i mogą nadal być użytkowane bez ograniczeń. Ponadto Homag jest uprawniony do dalszej produkcji w latach 2014-2015 ustalonej między stronami liczby obrabiarek wykorzystujących rozwiązania opatentowane przez firmę Weinig.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

jasne

Nie dziwi mnie, że weinig walczy o swoje. Wszyskie firmy z wyższej półki typu homag, felder itp oferują rozwiązania z najwyższej półki i prześcigają sie w coraz to nowszych pomysłach technicznych, w które jak wiadomo trzeba napoczątku zainwestować. A jeśli intwestują to po żeby na tym pózniej zarobić, wiec jest o co sie bić

Zaciekawiona [8]Odpowiedz na ten komentarz2013-12-30 16:59:36

Zgłoś nadużycie

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz